Trzy sprawdzone sposoby na domową imprezę

Jeśli lubisz spędzać czas z przyjaciółmi, to z pewnością wiesz, że dobra zabawa to taka, w którą wszyscy goście są zaangażowani. Niełatwo jednak osiągnąć taki efekt, zwłaszcza jeśli imprezujących jest dość dużo. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na dobrą zabawę, na przykład gry wyścigowe pc, ale nie tylko!

Sposób tradycyjny – planszówki nie do zdarcia

Gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans i zjednują sobie coraz więcej miłośników. Sekretem ich sukcesu z pewnością jest ogromna różnorodność obecnych na rynku tytułów, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do wyboru są gry karciane, kościane, zręcznościowe, strategiczne, logiczne i wiele, wiele innych.

Na domówkę szczególnie poleca się gry imprezowe, skierowane do wielu graczy. Rozgrywki tego typu wymagają zazwyczaj tworzenia drużyn, kooperacji, a angażując znaczną liczbę osób – często gwarantując masę śmiechu. Wiele gier imprezowych ma łatwe zasady i nie wymaga specjalnych przygotowań (uczestnicy nie muszą siedzieć przy stole, czytać długiej instrukcji).

Oczywiście w każdym towarzystwie znajdzie się osoba, uważająca planszówki za rozrywkę dla dzieci, jednak mnogość tematyczna współczesnych gier pozwala na wciągnięcie do zabawy nawet najbardziej wybrednych przyjaciół. W każdym bowiem może drzemać zręczny strateg, mistrz słowa lub omnibus znający odpowiedzi na wszystkie pytania.

Coś z adrenaliną – gry wyścigowe pc

To niekoniecznie propozycja wyłącznie dla komputerowych geeków. Odpowiednio wybrana gra komputerowa, podobnie jak planszówki może sprzyjać integracji na imprezie. Tu szczególnie polecane są gry wyścigowe pc, które obudzą w uczestnikach zabawy ducha prawdziwej rywalizacji. Dlaczego akurat wyścigi?

Bo każdy zdaje sobie sprawę, na czym polegają – zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub najlepszego czasu okrążenia. W zależności od gry możemy ścigać się różnymi pojazdami (nie tylko samochodami co daje nam znacznie więcej możliwości), a sama natura rozgrywki może zmieniać się w zależności od preferencji graczy (wśród dostępnych tytułów są zarówno symulacje, jak i gry zręcznościowe).

Jeśli jesteśmy posiadaczami konsoli, rozgrywki pomiędzy graczami mogą być równie ciekawe, zwłaszcza jeśli postawimy na gry imprezowe, skłaniające wszystkich gości do konkurowania, śpiewania czy tańczenia.

Jak nie gry wyścigowe pc, to co?

Sprawdzonym sposobem na udaną domówkę jest również wspólne przyrządzanie posiłków. To opcja smaczna i praktyczna, ze względu na to, że zapewnione na imprezie jedzenie stanowi też główną rozrywkę. Warto wybrać potrawy, które są proste w przygotowaniu, pozwalają angażować mnóstwo osób w tym samym czasie, a w rezultacie – wszystkich nakarmić. Żelazną propozycją jest wspólne przygotowanie pizzy (w zależności od ilości osób – nie jednej), sushi (wymaga nieco wiedzy i specjalnych składników, ale opłaca się, gdy więcej ludzi składa się na zakupy) lub różnorodnych słodkości, np. ciastek. Dla bardziej wybrednych polecane jest fondue: serowe w wersji wytrawnej lub czekoladowe dla wielbicieli słodyczy.