Poznaj najlepsze gry wyścigowe w historii!

Poznaj najlepsze gry wyścigowe w historii!

Gry wyścigowe pozwalają nam się przenieść na ulice wielkich miast, gdzie uciekamy przed policją i realizujemy różne, trudne misje, na tor, gdzie wśród innych kierowców walczymy o tytuł najlepszego rajdowca, i w każde inne miejsce – niezależnie, czy mówimy o australijskim wybrzeżu, czy afrykańskim stepie. Jeśli kochamy gry wyścigowe, wiemy, jak smakuje taka rozrywka, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z najlepszymi grami tego rodzaju. Właśnie je zaprezentujemy w poniższym artykule.

Forza Horizon 3

Wspominamy tu o trzeciej części Forzy Horizon, która została okrzyknięta – zarówno przez krytyków, jak i graczy – za najlepszą ze wszystkich. Jednocześnie dwie poprzednie odsłony oraz najnowsza – Forza Horizon 4 pc zasługują na uwagę, bo jeśli ustępują “trójce” to ledwie pod kątem detali. Dlaczego Forza Horizon 3 zyskała takie uznanie?

Ponieważ wszystko jest w niej na najwyższym poziomie: grafika, grywalność i różnorodność sprawiając, że gra nigdy się nie nudzi. W Horizon 3 nie jesteśmy tylko zawodnikiem, ale również organizatorem, co oznacza, że możemy wybierać rodzaj samochodów, ale też pogodę czy porę dnia. Potyczki na torze toczymy ze sztuczną inteligencją, która oparta jest na systemie tzw. Drivatarów – kierowców o znacznych umiejętnościach, jakie odzwierciedlają zdolności innych graczy. Można w nią grać samemu, ale o wiele więcej zyskuje się, gdy korzystamy z multiplayera, zwłaszcza że “trójka” uchodzi za najbardziej społecznościową ze wszystkich odsłon serii.

Poznaj najlepsze gry wyścigowe w historii!

Need for Speed: Most Wanted

To jedna z bardziej rozpoznawalnych gier, nie tylko w obszarze tytułów wyścigowych. Zasłużyła na miano kultowej nawet wśród osób, które wolą inny rodzaj gier. Opisywana część – Most Wanted jest najbardziej dopracowana, emocjonująca i grywalna ze wszystkich. Przenosimy się do miasta Fairhaven, gdzie bierzemy udział w nielegalnych wyścigach ulicznych. Podczas tych przygód musimy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – unikać policji i jednocześnie dostać się na szczyt najbardziej poszukiwanych kierowców.

Żeby stanąć na szczycie, musimy oczywiście zdobywać doświadczenie, jakie jest reprezentowane przez punkty prędkości. Można je później zmienić na ulepszenia i modyfikacje samochodów, które przyczynią się do osiągania jeszcze lepszych wyników. A co jest najwspanialszego w Need for Speed? Chyba to, że gra oferuje niezliczoną ilość samochodów sportowych, a do każdego z nich można wsiąść i bawić się tak samo dobrze przez cały czas.

Poznaj najlepsze gry wyścigowe w historii!

Colin McRae Rally 2.0

Już pierwsza część zyskała miano kultowej, ale to dopiero “dwójka” zapisała się złotymi zgłoskami w kanonie najwspanialszych gier wyścigowych. W Colinie możemy walczyć o zwycięstwo na ponad 90 odcinkach specjalnych w ośmiu eliminacjach do mistrzostw świata, przenosząc się z jednego kraju do drugiego, gdzie wszędzie czekają na nas inne krajobrazy i wyzwania. Dostępnych jest także sporo marek samochodów jak Ford Focus 2000, Mitsubishi Lancer Evo VI czy Subaru Impreza. Podobnie można powiedzieć o autach sprzed kilkunastu lat jak Peugeot 205 czy Moris Mini Cooper. Mimo że Colin McRae Rally 2.0 ma już sporo lat, a więc graficznie trochę odstaje od nowych produkcji, to grywalnością przebija wiele nowych produkcji.

Wielbiciele rajdów, wyścigów ulicznych i rywalizacji na torach zgodzą się, że te trzy gry to absolutne klasyki, które nigdy się nie starzeją i w jakie warto zawsze zagrać.

 

Materiał partnerski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o