Pop-rockowa dawka emocji

WhitePress
WhitePress

Co lepiej rozgrzewa niż występ ulubionego artysty? Kilka koncertów w jednym miesiącu! Wybraliśmy wydarzenia muzyczne dla prawdziwych koneserów pop-rockowego brzmienia, na których można uczestniczyć bez wyjątku. Zapowiada się czerwiec pełen muzycznych uniesień na najwyższym poziomie. Spójrz czego na pewno nie możesz przegapić.

Małomiasteczkowy w wielkim mieście

Na początek artysta, który na zawsze zmienił postrzeganie mainstreamu w polskiej muzyce. Młody muzyk, który wygrał jeden z popularnych talent show teraz święci triumfy i zapełnia kolejne sale koncertowe – mowa oczywiście o Dawidzie Podsiadło. Po zeszłorocznym występie na Stadionie Narodowym w tym roku ponownie wraca na stadiony – tym razem do Wrocławia. Już 20 czerwca Dawid Podsiadło odwiedzi Stadion Wrocław i niewątpliwie po raz kolejny porwie tłumy.

Artysta urzeka swoją skromnością i niesamowitym talentem muzycznym. Z pozoru prosty chłopak potrafi oczarować wyjątkowo dojrzałymi (mimo młodego wieku) tekstami, zabawą konwencją, sięganiem po różne techniki muzyczne i ciężką pracą, którą wkłada w każdy album. Któż nie zna i nie nucił kawałka „Małomiasteczkowy”, „Nie ma fal” czy też wcześniejszych „Trójkąty i kwadraty” oraz „Nieznajomy”? Tego występu nie można przegapić. Więcej na temat koncertu, a także inne imprezy i wydarzenia na rytmy.pl.

Chóralnie, a jednym głosem

Czy Gdańsk jest przygotowany na muzyczną gratkę, która szykuje się w czerwcu? Z pewnością powinien, bo już 23 czerwca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie miało miejsce wyjątkowe widowisko. To „Chóralnie: Mikromusic, Smolik, Skubas, Chór Akademicki UG”. Jest to niecodzienny projekt, który powstał z inicjatywy zespołu Mikromusic, Smolika oraz Skubasa. Artyści znają się nie od dziś również ze sceny koncertowej, ale po raz pierwszy realizują tego typu pomysł. Prócz wymienionych artystów w każdym mieście pojawi się inny chór akademicki – w Gdańsku będzie to Chór UG.

Co przyniesie ten wieczór? Będzie to nowa, stworzona specjalnie na potrzeby projektu, aranżacja znanych utworów z repertuaru artystów. Fani mają więc szansę usłyszeć „Takiego chłopaka” czy „Bezwładnie” zespołu Mikromusic, „Mind The Bright Lights” czy „Alunia” Smolika oraz „Nie mam dla Ciebie miłości” czy „Linoskoczek” Skubasa. Dodatkowo występ uświetni Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, który odnosi sukcesy nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Szykuje się niesamowite widowisko muzyczne.

Kings of Leon we Wrocławiu

Kilka dni po występie Dawida Podsiadło wrocławski Stadion po raz kolejny zagości gwiazdę, tym razem światowego formatu. Już 24 czerwca Stadion Wrocław odwiedzi Kings of Leon, który zaprezentuje fanom swoją twórczość. Grupa ma na swoim koncie aż siedem albumów studyjnych, a każdy z nich został ciepło przyjęty przez publiczność. Ostatni krążek Kings of Leon zatytułowany Walls trafił na 1 miejsce list w Wielkiej Brytanii, co więcej jest piątym albumem zespołu, który osiągnął taki wynik. Wrocławski koncert będzie okazją, by przypomnieć sobie największe hity grupy: „Sex on fire”, „Use somebody”, „Waste a moment”, „Pyro” czy „Closer”. Żaden prawdziwy fan Kings of Leon nie może opuścić tego wydarzenia!

Artykuł partnerski