Narożnik czy nowoczesna kanapa? Czas urządzić salon!

rozkładana kanapa

Żółta, rozkładana kanapa czy stylowy narożnik? Oto jest pytanie! Już samo wykańczanie mieszkania czy domu jest niesamowicie ogromnym stresem dla właściciela nieruchomości. Każda rodzina, która chce coś zmienić w swoim domu rozważa remont, ewentualne zmiany czy przemeblowanie, bierze pod uwagę podświadomie metamorfozę któregoś z pomieszczeń.

Salon zwykle idzie na pierwszy ogień, bo to najbardziej reprezentacyjna część domu i to właśnie tam wypoczywamy czy spożywamy posiłki. Dlatego salon dla architektów wnętrz to wcale nie jest łatwe zadanie. W nowoczesnych mieszkaniach dominuje minimalizm, proste kształty i uwielbienie świateł – przestrzeni. Dlatego nie możemy po prostu pozwolić sobie na kupno przypadkowych mebli i liczenie na to, że wszystko razem będzie pasować. Dlatego narożnik z funkcją spania nie zawsze będzie dobrą opcją i lepiej może będzie się zdecydować na mniejszą, rozkładaną kanapę dwuosobową.

Żółta kanapa czy stylowy narożnik?

Pierwszym krokiem powinno być wykonanie wstępnego szkicu czy planu działania. Co chcemy kupić? Dlaczego chcemy to kupić? Każdy element umeblowania, dywan czy dodatek musi być idealnie dopasowany. Najważniejsze jest to, żeby mierzyć siły na zamiary. Jeśli ogranicza nas mały metraż, to może warto odpuścić sobie ogromną komodę na rzecz paru metrów cennej przestrzeni między telewizorem a kanapą. Jeśli chcemy wynająć specjalistę, to on sam przygotuje gotową wizualizację pomieszczenia. Jeśli wolimy wziąć sprawy w swoje ręce, to polecam wykonać prosty schemat pokoju w skali. Wtedy z łatwością możemy nań dorysować poszczególne elementy umeblowania (zgodnie z ich rzeczywistymi wymiarami, które podaje producent). To zdecydowanie oszczędzi nam czasu na mierzeniu wszystkiego w sklepach. Już nie mówię o tym, że bez wcześniejszego przygotowania internetowego wybór mebli to koszmar. Wszystko przez niesamowicie wielki wybór. Dobrze być zdecydowanym na odpowiedni styl i kolorystykę. To sprawi, że specjaliści w sklepach meblowych od razu będą wiedzieli, jak nam pomóc.

Meble do salonu – kanapy, szezlong, fotele

Sofy, kanapy, szezlong, fotel. Nazw i rodzajów mebli wypoczynkowych do salonu jest tak wiele, że ciężko połapać się w tym wszystkim. Jedno się nie zmienia – w dużym pokoju najważniejsza jest kanapa. Jeśli szukamy czegoś ponadczasowego, to bezpieczną opcją będzie coś w stonowanych kolorach i prostych kształtach (styl skandynawski jest mile widziany). Stonowane kolory gwarantują swobodę w wybieraniu dodatków. Być może popielata czy kremowa kanapa z początku nie powala, jednak po dodaniu kolorowych i ciekawych ozdób efekt będzie genialny! Wcześniej wspomniałem, że metraż nie zawsze stoi po naszej stronie. Wtedy warto się zastanowić, czy w małym mieszkaniu potrzeba dużej kanapy na pięć osób, skoro w mieszaniu mieszkają trzy osoby. Nawet jeśli często gościmy kogoś w swoim domu, to liczy się przede wszystkim codzienny komfort. To ma być strefa relaksu. Dlatego też trzeba połączyć wygodę z rozsądną ceną mebli, co nie jest takie proste. Doradzam, by nie kupować bez potrzeby za dużej ilości foteli czy krzeseł. Wyjątkiem będzie jadalnia połączona z salonem i kuchnią w jedno pomieszczenie. Wtedy siłą rzeczy zyskujemy sporo wolnej przestrzeni, którą warto stylowo wypełnić.