Największe wydarzenia piwne w Polsce – sprawdź!

Piwne wydarzenia to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami i trendami w branży piwowarskiej, ale przede wszystkim – do degustacji najlepszych odmian tego złocistego trunku. Zastanawiasz się, gdzie warto być? Przedstawiamy minikalendarz dla piwoszy!

Największe wydarzenia związane z branżą piwną odbywają się zwykle latem i jesienią, ale tak naprawdę tego typu imprezy są organizowane przez cały rok.

Lato

  • Warszawski Festiwal Piwowarów Domowych (czerwiec) – wydarzenie organizowane od 3 lat przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. W jego ramach odbywają się targi, wykłady i prelekcje, no i przede wszystkim degustacje.
  • Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa (czerwiec) – międzynarodowa impreza organizowana w drugi weekend czerwca. W jej ramach odbywają się pokazy, konkursy, warsztaty, a także giełda birofilistyczna.
  • Międzynarodowy Dzień Piwa (pierwszy piątek sierpnia) – święto obchodzone jest od 2007 roku. Z jego okazji coraz częściej organizowane są lokalne imprezy.
  • Chmielaki Krasnostawskie (sierpień) – Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów jest obchodzone co roku w Krasnymstawie na Lubelszczyźnie. Zwane również chmielowymi dożynkami, jest najstarszą imprezą piwną w Polsce, organizowaną od 1971 r.
  • Poznański Festiwal Piw Rzemieślniczych (sierpień) – dwudniowe wydarzenie w stolicy Wielkopolski, poświęcone piwom rzemieślniczym.

Jesień

  • Cieszyńska Jesień Piwna (wrzesień) – jedną z licznych atrakcji tego wydarzenia jest możliwość zwiedzania Browaru Zamkowego w Cieszynie.
  • Poznańskie Targi Piwne (listopad) – profesjonalne wydarzenie w czasie którego można spróbować nie tylko piw rzemieślniczych, lecz także cydrów i miodów pitnych.
  • Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych (listopad) – obok Chmielaków to jedno z najważniejszych wydarzeń dla miłośników piwa w tej części kraju.

Okres zimowo-wiosenny

  • Dzień św. Patryka (17 marca) – zwykle tego dnia na piwoszy czeka w pubach wiele atrakcji (pamiętaj tylko, żeby ubrać coś zielonego!).

Poza wymienionymi tu wydarzeniami, organizowanych jest jeszcze wiele innych imprez, również o zasięgu lokalnym. Każdy piwosz i birofilista znajdzie z pewnością coś dla siebie!

Więcej aktualnych informacji na temat branży piwnej w Polsce i związanych z nią wydarzeń znajdziesz pod adresem Wolepiwo.pl.

Artykuł partnerski