Największe wydarzenia muzyczne tej jesieni

Największe wydarzenia muzyczne tej jesieni

Polska ma już kilkanaście dużych cyklicznych imprez muzycznych. Jesień jest też czasem, gdy wciąż sporo koncertują gwiazdy, które jeszcze nie zakończyły swoich letnich tras. Przyglądamy się najważniejszym wydarzeniom sezonu.

Cykliczne wydarzenia jesienią

Festiwal Unsound odbywa się co roku jesienią lub wczesną zimą. W tym roku krakowska impreza muzyczna to jesień, a konkretnie 6-13 października. Hasłem imprezy jest „Solidarność” rozumiana bardzo szeroko. Można spodziewać się koncertów gwiazd zaangażowanych w prawa ludzi czy zwierząt. Zobacz inne cykliczne imprezy i wydarzenia w całej Polsce, na które warto wybrać się w październiku i listopadzie.

Największe wydarzenia muzyczne tej jesieni
Źródło WhitePress

Najważniejsze październikowe imprezy muzyczne

Jeśli chodzi o wydarzenia, które nie odbywają się co roku, a jedynie w tym sezonie, to warto wymienić koncert zespołu Sisters of Mercy. To coś dla fanów mrocznych brzmień w brytyjskim wydaniu. Zespół zagra dwa koncerty 6 i 7 października. Przyjedzie do Wrocławia i Krakowa, by przypomnieć słuchaczom swoje owiane sławą płyty, które zdobywają nowych fanów mimo kilkudziesięciu lat na rynku.

Na drugim biegunie jest wokalistka o stosunkowo niewielkim dorobku, ale dużej ilości wiernych fanów. Margaret zapowiada na ten rok nową płytę, a jej pierwszą zapowiedzią ma być koncert w Warszawie 2 października. Po nim czeka nas cała jesienna trasa, której powinni wypatrywać wszyscy fani Margaret i Gai Hornby, czyli jej najnowszego wcielenia.

Nie można też zapomnieć o czymś dla fanów rodziny Waglewskich. Koncerty w październiku będą mieli zarówno Voo Voo, Wojciech Waglewski, jak i Fisz i Emade. Voo Voo będzie można posłuchać 2 października w Filharmonii Koszalińskiej. Zespół od jakiegoś czasu coraz rzadziej daje koncerty, a po letnim sezonie można ich usłyszeć szczególnie rzadko, dlatego warto zainteresować się tym wydarzeniem.

Największe wydarzenia muzyczne tej jesieni
Źródło WhitePress

Jesienne imprezy muzyczne – listopad

Większość fanów Voo Voo ma w sercu miejsce również dla innych legend polskiego jazzu i awangardy z lat 80. Dlatego na pewno zainteresuje ich informacja o nowym projekcie, jaki szykuje Wojciech Mazolewski razem z Johnem Porterem. Razem wystąpią m.in. 2 listopada w klubie Wytwórnia w Łodzi. Dzień później w Wytwórni odbędzie się koncert Kultu. Trudno powiedzieć, które z tych wydarzeń jest bardziej godne uwagi, ale na pewno oba znajdą swoich widzów.

Szykuje się jeszcze kilka tras, o których warto wspomnieć. W ramach projektu „Jak malować ogień” w trasę koncertową z imprezami muzycznymi jesienią ruszyła Natalia Przybysz. Zacznie 2 listopada od Radomia. Z kolei 7 listopada we Wrocławiu zagra z orkiestrą pogrzebową Goran Bregović. Od czasu występów z Kayah nie trzeba go przedstawiać i wciąż nie maleje w Polsce baza jego fanów.

Na koniec informacja o wydarzeniu nieco innego rodzaju, jednak również godnego uwagi. Do Polski przyjeżdża z Jeziorem Łabędzim Balet Moskiewski. Okazja, by go zobaczyć, nie zdarza się często, więc warto wybrać jeden z terminów pomiędzy 4 a 11 listopada i udać się na występ.

Artykuł partnerski