Najciekawsze festiwale muzyczne zaplanowane na wiosnę 2018

2018 rok będzie obfitował w wydarzenia muzyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie, czyli muzykę, która jest mu najbliższa. Dowiedz się, jakie wydarzenia szykują się w tym roku i już teraz zaplanuj wypad na jeden z wyjątkowych festiwali muzycznych. Nie ma na co czekać!

3-majówka we Wrocławiu

Jak co roku w weekend majowy Wrocław rozpoczyna falę plenerowych festiwali w Polsce. 3-majówka to trzy dni pełne niezwykłych koncertów. Na dwóch scenach – w uroczej Pergoli i wielkim gmachu Hali Stulecia – zagrają największe gwiazdy polskiego rocka i muzyki alternatywnej. Coś dla siebie znajdą zarówno wierni miłośnicy starych brzmień, jak i fani najnowszych zespołów i gwiazd. Wyjątkowa atmosfera jest odczuwalna na każdym kroku, zarówno na koncertach, jak i na dedykowanym dla gości polu namiotowym. Cały wrocławski Rynek jest przepełniony miłośnikami mocniejszych brzmień.

Dużą atrakcją festiwalu jest bicie rekordów Guinessa w liczbie gitarzystów wykonujących naraz jeden utwór. Obojętnie, czy grasz na gitarze, czy tylko uwielbiasz brzmienie szarpanych strun – warto się tam pojawić. Dla gitarzystów biorących udział w imprezie bilety są nieco tańsze.

Tauron Nowa Muzyka w Katowicach

Alternatywą do 3-majówki we Wrocławiu jest festiwal Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Od wielu już lat wydarzenie odbywa się w pierwszych trzech dniach maja. Ma niezwykły klimat i wyjątkową oprawę. Koncerty są grane w postindustrialnych wnętrzach, które mają swoją historię, co oczywiście nadaje muzyce specyficznego charakteru. To festiwal przeznaczony dla miłośników alternatywnych brzmień. Coś z pogranicza jazzu, trochę elektroniki, trochę rytmicznych, tanecznych dźwięków… jednym słowem eklektyczny miszmasz niekomercyjnych utworów.

Do Katowic zmierzają fani mniej znanych wykonawców, których trudno usłyszeć w standardowych sieciach radiowych. Niecodzienne, awangardowe pomysły, ciekawe aranżacje, świetny klimat. Z pewnością warto tam być chociaż na chwilę. A organizatorzy na to pozwalają, ponieważ nie musisz kupować karnetu na wszystkie trzy dni – możesz po prostu wejść na jeden z koncertów.

Siesta Festiwal w Gdańsku

Weekend 20-22 kwietnia warto zarezerwować sobie na wyjazd do Gdańska. W tym czasie odbędzie się tam Siesta Festiwal, wyjątkowy festiwal pełen wyjątkowych rytmów. Poznaj artystów prosto z rozśpiewanych i roztańczonych państw latynoskich. Porywające do tańca nuty salsy z Robertą Sa, pełne melancholii fado Fabii Reborado, brzmienie strun gitary Tito Paris, a w końcu finałowy występ Take 6, czyli muzyków zajmujących się nieszablonowym połączeniem R&B i gospel.

Filharmonia Bałtycka gwarantuje niezwykłe przeżycie muzyczne. Koncerty odbywają się codziennie, a część artystów ma także dodatkowe występy przed festiwalem. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zawczasu zainteresować się biletami.

Zorganizuj wyjazd

Chociaż za oknem szaro, deszcz i plucha, warto już teraz zacząć planować pobyt na wiosennych festiwalach. W tym czasie do festiwalowych miast ściągają ludzie z całego kraju, a nawet zagranicy, więc organizacja noclegów może być utrudniona. Jeśli zamierzasz wybrać się na kilka dni, już teraz zacznij rozglądać się za hotelem lub zabukuj bilety z opcją spania na polu namiotowym.

A propos biletów, warto kupić je jak najszybciej, na przykład przez witrynę https://www.ticketmaster.pl/. To najlepszy sposób na to, by być na wymarzonym koncercie i na pewno mieć świetne miejsce. Nie musisz zdecydować się na karnet na cały festiwal, możesz wybrać z kilku opcji. Szybkie kupowanie biletów ma jeszcze jedną oczywistą zaletę – im wcześniej je kupisz, tym będą tańsze.