Najciekawsze festiwale muzyczne w listopadzie

Najciekawsze festiwale muzyczne w listopadzie
Źródło WhitePress

Tegoroczna jesień zapowiada się gorąco i nie mówimy o pięknej pogodzie, która zafundowała nam niezwykle przyjemny październik, a o festiwalach muzycznych, które w listopadzie rozgrzeją nas do czerwoności. Poniżej zebraliśmy kilka propozycji wydarzeń, na których warto być – sprawdźcie koniecznie!

Soulstone Gathering Festival 2019 o 5th anniversary

Fani muzyki granej na żywo lubią imprezy, na których mogą spotkać wiele zespołów – najbliższe festiwale muzyczne to doskonała okazja, żeby zobaczyć kilka koncertów w ciągu kilku godzin lub dni. Jednym z takich festiwali jest Soulstone Gathering, na którym odnajdą się słuchacze ciężkich brzmień.

Już 8 listopada, w Krakowskim klubie Zet Pe Te odbędzie się kolejna, piąta z rzędu edycja imprezy, która prezentuje przedstawicieli polskiej i światowej sceny „wszystkiego co dziwne, ciężkie i psychodeliczne”, czyli stonerów. Na scenie pojawią się: Graveyard, Conan, Elephant Tree, Mars Red Sky, DVNE, MR.BISON, ARRM, Lonker See, Un, Sixes, Toundra, GOLD, Arcadian Child, THAW, WAVS. W tym roku festiwal zmienia nieco swoją formułę, co ucieszy każdego uczestnika wydarzenia – impreza wydłuża się do 3 dni.

Najciekawsze festiwale muzyczne w listopadzie
Źródło WhitePress

Kombinat – Festiwal Sztuki Nieprzymuszonej

Polska muzyka ma się bardzo dobrze, co udowadniają liczne koncerty i bilety wyprzedawane w ciągi kilku minut, na występy rodzimych artystów. Co więcej, nie mówimy jedynie o głównym nurcie – scena alternatywna radzi sobie równie dobrze. Niewątpliwie, ogromną zasługę w promowaniu młodych, zdolnych muzyków ma Internet, dzięki którem wypłynęli również artyści, których zobaczycie na Festiwalu Sztuki Nieprzymuszonej – Kombinat.

Już 8 listopada, w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się impreza, na której usłyszeć możecie niszowe projekty, artystów niezależnych, podążających własną drogą. Na scenie pojawią się: Szklane Oczy, Leski, Verdiana Raw. Wydarzenie zamknie koncert duetu, który szturmem wdarł się do serc słuchaczy, za sprawą utworu „Dziś późno pójdę spać” – mowa o rodzeństwie tworzącym zespół Kwiat Jabłoni. Festiwal to uczta dla wszystkich fanów ambitnej muzyki.

Najciekawsze festiwale muzyczne w listopadzie
Źródło WhitePress

17. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej

W muzyce można niemal wszystko, a jazz jest tego idealnym przykładem – to gatunek, w którym króluje wolność i chęć wyrażania siebie poprzez dźwięk. Kiedyś określany mianem muzyki popularnej, dziś jest ucztą dla koneserów, którzy doceniają kunszt artystów z tego nurtu. Na świecie było wielu wybitnych jazzmanów, a Polska na tym polu nie musi się niczego wstydzić – przykładem jest choćby Tomasz Stańko, którego nazwiskiem sygnowany jest festiwal Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej.

Impreza zaczyna się 12 listopada i potrwa aż 6 dni. W tym czasie, w Bielskim Centrum Kultury po raz 17 usłyszymy wielu znakomitych instrumentalistów. Wśród nich znajdą się m. in.: Django Batesa, Giovanniego Guidi, kwartet Ambrose’a Akinmusire’a, Brada Mehldau, Tigran Hamasyan z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, projekt Sun of Goldfinger i wielu innych. To niewątpliwie święto dla fanów gatunku i hołd dla twórczości mistrza, Tomasza Stańko.

Artykuł partnerski