Muzyka operowa we Wrocławiu – czyli koncerty, które zachwycą nie tylko melomanów

Muzyka operowa we Wrocławiu – czyli koncerty, które zachwycą nie tylko melomanów
WhitePress

Opera może dostarczyć wzruszeń skuteczniej niż jakakolwiek inna forma muzyczna. Dobrze zainscenizowana będzie też nieprzeciętnym przeżyciem artystycznym. Te trzy wydarzenia operowe we Wrocławiu w 2020 roku będą najciekawsze.

Tosca i Traviata to jedne z najszerzej znanych utworów operowych i to właśnie od nich warto rozpocząć. Zostaną zaprezentowane przez Rzymską Operę Kameralną, która od 2018 roku zaczęła regularnie gościć w Polsce. Zobacz też inne wydarzenia Wrocław 2020 utrzymane w operowym klimacie. Artyści z Rzymu wiosną przedstawią polskiej publiczności najpiękniejsze kompozycje, wśród których Tosca zajmuje szczególne miejsce. Historia miłości śpiewaczki i malarza wzrusza już od ponad stu lat. W obsadzie znajdą się:

  • Emilia Diakopoulou jako Tosca,
  • Alessandro Dimasi jako Cavaradossi,
  • Maurizio Zanchetti jako baron Scarpia.

Niezwykła historia zyska równie widowiskową oprawę dzięki miejscu, w którym będzie odbywać się to wydarzenie operowe we Wrocławiu – katedra św. Marii i Magdaleny. Całość odbędzie się 29 maja 2020 roku. Tosca miała olbrzymi wpływ na kulturę i muzykę XX wieku. Bez jej poznania trudno zrozumieć fenomen Marii Callas, a pewne muzyczne tropy zawsze będą nieczytelne. Warto zapoznać się z tą muzyką.

Muzyka operowa we Wrocławiu – czyli koncerty, które zachwycą nie tylko melomanów
WhitePress

La Traviata – wydarzenie muzyczne we Wrocławiu, 27 marca 2020

W tym samym miejscu w marcu odbędzie się kameralny pokaz La Traviaty Giuseppe Verdiego. W Polsce wprawdzie mamy Mariusza Trelińskiego, którego Traviata była wielokrotnie nagradzana. Jednak nie każdemu odpowiada takie nowoczesne wydanie opery. Ci, którzy wolą klasykę i czerpią przyjemność z podziwiania autentycznych XIX-wiecznych kostiumów, mają coraz rzadszą okazję do zobaczenia ich na żywo.

Rzymska Opera Kameralna daje taką możliwość. To całkowicie zgodne z historycznymi wzorcami wydarzenie muzyczne we Wrocławiu w 2020 roku będzie idealne dla sympatyków opery. Warto zabrać na nie również młodzież, która dzięki temu może zobaczyć, jak wygląda prawdziwa opera.

Muzyka operowa we Wrocławiu – czyli koncerty, które zachwycą nie tylko melomanów
WhitePress

Unikalne wydarzenie muzyczne we Wrocławiu w 2020 roku

Ostatnie wydarzenie spodoba się najszerszemu gronu odbiorców. Opera to sztuka wysoka, do której dostęp mają nieliczni. To się zmienia, ale dość wolno. Przedstawicielom kolejnego pokolenia, o ile nie wynieśli zamiłowania do opery z domu czy ze szkoły, trudno zrozumieć tę muzykę w życiu dorosłym. Wytworne stroje i skomplikowana etykieta opery, a także drogie bilety, dodatkowo utrudniają wejście w ten świat. Najnowsze wydarzenie muzyczne we Wrocławiu w 2020 roku ma to zmienić.

Wykonawcy Rzymskiej Opery Kameralnej zaprezentują 27 marca utwory muzyki rozrywkowej w operowym wydaniu. Przede wszystkim całość skupi się na twórczości Andrei Bocielliego, który jak nikt inny potrafi łączyć operę z popem. Dodatkowo można będzie usłyszeć słynne włoskie przeboje jak Volare. Uzupełnieniem mają być krótkie utwory operowe, bez których trudno zrozumieć tą sztukę, jak słynne „O sole mio!”. To idealny pomysł na pierwszy operowy spektakl dla młodszych i starszych widzów. Bilet na to wrocławskie wydarzenie muzyczne będzie też świetnym prezentem dla kogoś bliskiego.

Artykuł partnerski