Materac z pianki termoelastycznej – jak działa i dla kogo jest przeznaczony?

WhitePress
WhitePress

Firmy produkujące nowoczesne materace korzystają z bardzo funkcjonalnych i praktycznych surowców, aby były trwałe i solidne, a jednocześnie zapewniały komfort snu. Wielu producentów prezentuje materace 140×200 termoplastyczne – wykonane z wysokiej klasy pianki, która doskonale dopasowuje się do anatomii ciała i zapewnia doskonałe wsparcie dla kręgosłupa. Jak działa taka pianka i kto powinien zdecydować się na tego typu produkt?

Materac 140×200 termoplastyczny – wyjątkowo wygodny

Materace piankowe uznawane są za niezwykle komfortowe rozwiązanie, z uwagi na swoje właściwości. Są miękkie i bardzo sprężyste, jeśli dobrze dopasujemy je do wagi ciała.

Jak zachowuje się taka pianka w kontakcie z ciałem osoby śpiącej?

  • doskonale reaguje na każdy nacisk, w szczególności w miejscach kontaktu z wystającymi partiami ciała, jak ramiona czy biodra,
  • pod wpływem ciepła pianka mięknie,
  • materac 140×200 dopasowuje się do ciała i jego ułożenia,
  • po wstaniu z łóżka, pianka stopniowo mięknie, ponieważ spada temperatura.

Tego typu rozwiązanie stosowane jest często w szpitalach i domach opieki, a więc miejscach, gdzie pacjenci narażeni są na wiele godzin leżenia na łóżku. Dzięki swoim właściwościom pianka dobrze wpływa na układ krążenia i bezpiecznie wspiera kręgosłup.

Kto może wybierać takie materace 140×200?

Pianka termoplastyczna oferowana na przykład w materacach Godre przeznaczona jest praktycznie dla każdego. Na pewno materace piankowe należą do raczej miękkich, a więc należy pamiętać o dostosowaniu produktu do wagi swojego ciała. Materace miękkie poleca się głównie dzieciom i osobom szczupłym. Dodatek pianki termoplastycznej w materacach oferowanych na przykład na godre.pl sprawia, że zyskują one dodatkowy komfort i mogą być stosowane także przez osoby o większej masie ciała. Taka pianka jest często łączona z innymi surowcami o większej twardości. Na pewno warto polecić tego typu rozwiązanie osobom, które lubią zapadać się w materacu i czuć, jak otula on ciało swoją miękkością. Poza tym, to produkt doskonały dla osób chorych, które muszą spędzać w łóżku wiele godzin.

Artykuł partnerski