Jak dobrze dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego

Niewątpliwie jednym z najważniejszych momentów w związku każdej kochającej się pary są zaręczyny. Często moment ten jest planowany przez Panów na długo przed tym wydarzeniem, dlatego, że chcą zorganizować możliwie jak najlepszą niespodziankę dla swojej partnerki. Muszą jednak zrobić to wtedy tak, by ich druga połówka o niczym się nie dowiedziała. Czy jest możliwe zatem poznanie rozmiaru pierścionka partnerki, tak by nie wzbudzić w niej podejrzeń?

Charakterystyka pierścionka zaręczynowego

Pierścionki zaręczynowe, jak każde inne muszą oczywiście być odpowiednio dobrane do palca, tak, by nie były za luźne i nie spadały z dłoni, ale także, by z lekkim oporem wchodziły na palec. W tym przypadku trzeba oczywiście poznać rozmiar tylko jednego z palców dłoni, czyli palca serdecznego. Wedle polskiej tradycji nosi się go na prawej ręce przed ślubem, a po ślubie użycza się miejsca obrączce, przenosząc go na palec serdeczny lewej dłoni.

Rozmiar pierścionka określany jest liczbowo, przy czym skala tych rozmiarów jest bardzo szczegółowa, różnica w średnicy między dwoma sąsiadującymi rozmiarami wynosi 0,33 milimetra, może, więc nie być widoczna gołym okiem. Zdecydowanie trzeba, więc odradzić kupowanie wszelkich pierścionków metodą “na oko”, gdyż może się to skończyć niepowodzeniem. Zatem jak należy to zrobić?

Jak ustalić rozmiar pierścionka?

Ustalenie rozmiaru samego pierścionka to chyba najtrudniejsze zadanie, oczywiście tuż za wyborem odpowiedniego modelu. Zdecydowanie odradzane są metody, które można napotkać często w Internecie na różnych forach dyskusyjnych, czy grupach, gdzie polecane jest sprawdzanie rozmiaru palca partnerki w nocy za pomocą sznurka, czy nawet odciskanie pierścionka w mydle. Są to sposoby przede wszystkim bardzo niedokładne i nieprecyzyjne.

Zdecydowanie najprościej byłoby po prostu zapytać partnerki o rozmiar jej palca, jednak oczywiście byłoby to za proste, a ponadto mogłoby ujawnić zamiary jej ukochanego. Żeby zrobić to po cichu i po kryjomu można po prostu “pożyczyć” często noszony pierścionek, pod warunkiem, że jest on przez partnerkę noszony na palcu serdecznym prawej dłoni. Z owym pierścionkiem można się udać do wybranego salonu jubilerskiego i poprosić obsługę o dokonanie pomiaru za pomocą specjalnej miarki. Można również całkiem precyzyjnie zrobić to za pomocą suwmiarki, mierząc wewnętrzną średnicę noszonego pierścionka.

Można równie dobrze zapytać też bliskie osoby z grona partnerki, jednak tu trzeba mieć pewność, że dochowają one tajemnicy w sprawie niespodzianki.

A co jeśli rozmiar nie będzie dobry?

Czasem jednak zdarza się, że można się co do rozmiaru pomylić. W końcu często nawet bywa, że same kobiety mylą się co do swojego rozmiaru palca. Oczywiście, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe, można tu dokonać korekty rozmiaru, która jest w zupełności dla nich bezpieczna. Jeśli, więc okaże się, że rozmiar nie jest idealny, to jeszcze nic straconego, wystarczy udać się do jubilera z prośbą o dokonanie korekty – tutaj odpowiednio zmniejszenie, bądź też powiększenie rozmiaru pierścionka.

Artykuł partnerski.