Filmy online do obejrzenia w wakacje – 5 najlepszych komedii

W wakacje w końcu masz czas nadrobić zaległości filmowe? A może szukasz pomysłu na leniwe wieczory? W takim razie mamy coś dla ciebie – naszą subiektywną listę 5 najlepszych komedii do obejrzenia w wakacje. Z nimi na pewno nie będziesz się nudzić.

1. Planeta singli

Niewiele jest polskich komedii, i to na dodatek z pogranicza romantycznych, o których można napisać, że jednocześnie zachwycają grą aktorską, ciętym humorem oraz pozornie banalną historią opowiedzianą w ciekawy sposób. A Planeta singli wśród nich się po prostu wyróżnia.

To komedia z Agnieszką Więdłochą, Maciejem Stuhrem, Piotrem Głowackim i Weroniką Książkiewicz w roli głównej. Która, co więcej, doczekała się kolejnych części (choć naszym zdaniem trzecia jest najmniej udana ze wszystkich, aczkolwiek aby móc to ocenić, koniecznie musisz zorganizować sobie nocny maraton filmowy). A gdzie zobaczysz Planetę singliFilmy online obejrzysz w domu na player.pl – w wygodnych warunkach i wtedy, kiedy masz na to czas. A coś nam się wydaję, że po takiej rekomendacji będzie to najpóźniej w nadchodzący weekend.

2. Cztery wesela i pogrzeb

Cztery wesela i pogrzeb to brytyjski klasyk z 1994 roku, który każdy musi obejrzeć. Tutaj w główne role wcielili się Hugh Grant oraz Andie MacDowell, co samo w sobie jest gwarancją dobrej zabawy. O czym jest ta historia? O beztroskim kawalerze, który zakochuje się w równie niestałej w uczuciach Amerykance. I może nie byłoby w tym żadnego problemu, gdyby nie to, że jego wybranka ma już narzeczonego. Jak to się skończy? My nie będziemy spoilerować, dlatego koniecznie obejrzyj ten film.

3. Julie i Julia

Julie i Julia to film dla amatorów dobrej kuchni. To bardzo ciepła, spokojna i przyjemna komedia, która splata historie dwóch kobiet – charyzmatycznej Julii Child, która postanowiła nauczyć się francuskiej kuchni i wiedzę tę przekazywać dalej, a także znudzonej swoją pracą Julie Powell, która zaczyna prowadzić bloga kulinarnego, inspirując się przepisami Julii Child.

I jak się szybko okazuje, niepozorne pomieszczenie w domu może stać się źródłem nieustannych frustracji lub… sukcesów. W filmie tym zagrała Amy Adams, Meryl Streep, a także Stanley Tucci oraz Chris Messina.

4. Nietykalni

Nietykalni to niesamowite połączenie filmu biograficznego, komedii oraz dramatu, które na przemian bawi i wzrusza. Historia jest zaskakująca (tym bardziej że oparta na faktach) – sparaliżowany milioner zatrudnia młodego chłopaka, który dopiero co wyszedł z więzienia i ma pracować w roli… opiekunki. Nietykalni pokazuje rozwijającą się przyjaźń między dwoma mężczyznami, których dzieli wszystko – środowisko, wykształcenie, a także wiek. I jednocześnie uczy, jak czerpać radość z życia, nawet wtedy, kiedy wydaję się, że już nic gorszego nie może cię spotkać.

5. Poradnik pozytywnego myślenia

Poradnik pozytywnego myślenia krąży wokół komedii i dramatu. Film, w którym zagrał Bradley Cooper oraz Jennifer Lawrence, przedstawia historię mężczyzny, który w krótkim czasie stracił pracę, dom oraz żonę, i po tym wszystkim trafił do szpitala psychiatrycznego. A gdy już z niego wychodzi, mieszka z rodzicami, gdzie poznaje sąsiadkę – młodą kobietę pogrążoną w depresji po śmierci męża. Czy tych dwoje ludzi może sobie pomóc i to jeszcze w taki sposób, aby ich historia opowiedziana była ze sporą dawką humoru? Tak, i zdecydowanie warto się o tym przekonać na własną rękę.

 

Artykuł partnerski