Dlaczego warto korzystać z płatności mobilnych?

WhitePress

Według raportu NetB@nk „Bankowość internetowa i mobilna, płatności bezgotówkowe” w 2019 roku z aplikacji bankowości mobilnej w naszym kraju korzystało przeszło 9 mln użytkowników. Jeśli należysz do tego grona, z pewnością wiesz, jakie zalety ma to rozwiązanie. Pozostałym przedstawiamy dziś, dlaczego warto korzystać z płatności mobilnych.

Wygoda

Dzięki płatnościom mobilnym nie musisz pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą na zakupy gotówkę czy kartę płatniczą. Wystarczy urządzenie mobilne – smartfon, smartwatch, tablet – które zwykle i tak masz przy sobie, zainstalowana odpowiednia aplikacja i dostęp do Internetu.

Płatności mobilne to rozwiązanie uniwersalne. Dzięki niemu możesz wygodnie płacić za zakupy zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dokonasz również szybkiego przelewu na konto lub numer telefonu, a w razie potrzeby – wypłacisz gotówkę z bankomatu.

Szybkość

Narzędzia takie jak Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay czy bardzo popularny polski BLIK skracają proces płacenia do minimum – wystarczy kilka kliknięć. Nie musisz wpisywać ręcznie numeru konta odbiorcy czy wprowadzać jego danych, co eliminuje możliwość pomyłek. Opcja „One Click Payment” pozwala na zapamiętanie danych odwiedzanych często e-sklepów – dzięki temu kolejnym razem do dokonania transakcji wystarczy, jak sugeruje nazwa, tylko jedno kliknięcie!

Płatności mobilne to nie tylko te dokonywane w aplikacjach, lecz także transakcje zbliżeniowe. Jeśli Twoje urządzenie jest wyposażone w moduł NFC lub HCE, możesz korzystać z niego tak, jak z karty płatniczej – aby dokonać płatności, wystarczy zbliżyć je do terminala.

Bezpieczeństwo

Transakcje dokonywane za pośrednictwem urządzeń mobilnych wymagają autoryzacji użytkownika. Potwierdzenie może się odbywać np. poprzez wpisanie kodu PIN lub z wykorzystaniem danych biometrycznych (odcisk palca, skan twarzy). Pamiętaj również o instalowaniu dostępnych aktualizacji aplikacji mobilnych, które są nieustannie unowocześniane i zabezpieczane przed potencjalnymi zagrożeniami.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem https://www.przelewy24.pl/. Przelewy24 to operator, który w ramach swojego systemu płatności udostępnia również nowoczesne rozwiązania w zakresie płatności mobilnych.

Artykuł partnerski