Czy najtańszy znaczy najlepszy? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze kuriera!

Cena stanowi jedno z najważniejszych kryteriów w kontekście wyborów konsumenckich. Branża kurierska nie stanowi pod tym względem wyjątku. Czy najtańszy kurier zawsze jest najlepszy? Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika i nadając przesyłkę?

Najtańszy może być najlepszy

Tytuł artykułu nie jest podchwytliwy. Najtańszy kurier może być najlepszy. Wszystko zależy od aktualnej potrzeby nadawcy i odbiorcy, między innymi od tego, czy zależy im na czasie i czy preferują paczkomaty, które zazwyczaj stanowią najkorzystniejszą cenowo opcję. Nie oznacza to jednak, że zawsze trzeba zwracać uwagę wyłącznie na cenę.

Gdy zależy nam na czasie…

Drugim istotnym czynnikiem bywa czas dostawy. Niektórzy przewoźnicy są w stanie, za dodatkową opłatą, zaoferować swoim klientom gwarancję dostarczenia przesyłki na drugi dzień roboczy, a nawet o określonej porze dnia lub w sobotę.

Przesyłki ze specjalnymi wymaganiami

Każdy z kurierów ma swój własny cennik i zasady świadczenia usług. Różnice w poszczególnych ofertach widać – między innymi – przy wyborze dodatkowego ubezpieczenia paczki lub w limitach dotyczących przesyłek za pobraniem. Przed wyborem określonego przewoźnika, najlepiej szczegółowo zapoznać się z ich ofertami i spośród tych pasujących do oczekiwań – wybrać najkorzystniejszą cenowo.

Największy wybór za sprawą porównywarki

W tym kontekście bardzo przydatne narzędzie stanowią porównywarki usług kurierskich, takie jak popularna platforma Sendit. Nadawca wypełnia formularz na stronie brokera, wprowadzając nie tylko dwa adresy i gabaryty paczki, ale także ewentualne dodatkowe wymagania. Na dole strony ukazują się następnie oferty sprawdzonych przewoźników, działających na polskim rynku, którzy są w stanie zrealizować tę konkretną usługę. Jeden formularz oznacza ogromną oszczędność czasu. Ceny u brokera są także niższe od tych oferowanych klientom indywidualnym bezpośrednio przez przewoźników.

Korzystanie z usług brokera firm kurierskich jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak również i biznesowych, którzy mogą dodatkowo zintegrować z platformą brokera swój sklep internetowy lub konto na Allegro, a także rozliczać się na podstawie faktury zbiorczej. Wszyscy użytkownicy mają także do dyspozycji wygodną opcję zaawansowanego trackingu!

Artykuł partnerski