Antyutopia, Cyberpunk, Humanoidworld w książce „Za Czarnym Aniołem” Adama Bergera

Antyutopia, Cyberpunk, Humanoidworld w książce „Za Czarnym Aniołem” Adama Bergera

Polska fantastyka naukowa ma się naprawdę dobrze. Na rynku pojawiają się coraz to bardziej interesujące pozycje wydawnicze związane z tego typu literaturą. Jednym z takich gatunków jest Anytutopia bardzo dobrze i nowocześnie opisana przez Adama Bergera.

Literatura antyutopijna zajmuje ważne miejsce na półce z literaturą współczesną. Na liście bestsellerów wciąż znajduje się seria o Kosogłosie, a także “Metro 2033”. Ciągle intryguje nas wizja przyszłości postapokaliptycznej, w której ludzkość walczy o przetrwanie. W literaturze antyutopijnej mocną pozycję zajmują książki fantastyczno-naukowe i cyberpunku. Jedną z wydanych nie dawno, wartych przeczytania i ciekawych pozycji jest “Za Czarnym Aniołem” Adama Bergera. Akcja historii dzieje się w czasach od roku 2025 do 2155 r. w zmienionej terytorialnie Ziemi, podzielonej na cztery wpływowe części i zarządzaną przez Szachtańców najmądrzejszych ludzi na świecie, ze zmienioną strukturą DNA – między innymi w Polsce, w okolicach Grunwaldu. Pojawia się także w wątku pewna historia dziejąca się w Ojcowskim Parku Narodowym na obrzeżach  Jury Krakowsko – Częstochowskiej przy maczudze Herkulesa. Autor wprowadza do swojego opowiadania prawdziwe miejsca występujące w Polsce i na całym świecie, tak jakby faktycznie akcja powieści rozgrywała się w nich w rzeczywistym świecie. Główną, choć nie jedyną osią fabularną powieści jest dokonywany proces modyfikacji DNA Szachtańców poprzez organizację BIA SZACH. Jej głównym celem jest stworzenie nadludzi i umieszczenie ich w najważniejszych ośrodkach strategicznych w Stanach Zjednoczonych. W tym celu stworzono nawet całe osiedle dla przyszłych nad ludzi, aby mieć nad nimi całkowitą kontrolę, a dodatkowo wykorzystując fale elektromagnetyczne wysyłane z ciał Szachtańców, do nagrywania ich codziennych zachowań i całego codziennego życia od narodzin, aż po śmierć. W dalszej części dowiadujemy się o tajnej organizacji LondonPiur założonej przez jedną Szachtankę Ginę Bishop w Anglii, gdzie musiała i była zmuszona wyemigrować. Wizje Alana Farniego po pewnym czasie Ginę zaczęły niepokoić i uważała, że są błędne i pozbawione ludzkich odczuć, postanowiła utworzyć ruch oporu przeciwko niemu i nim podobnych, których miał dość sporo blisko, swojej osoby.

Jeśli lubicie literaturę opartą o koncepcje naukowe, “Za Czarnym Aniołem” to powieść idealna dla Was. Przedstawiona została w książce nowa Teoria Wielkiego Wybuchu różniąca się od tej znanej dotychczas, która miała miejsce 13, 8 mld lat temu, andragogika metody szybkiego uczenia stosowane podczas nauki Szachtańców, nowa koncepcja szkolnictwa wyższego, liczby pierwsze matematyczne, blockchain używany przez bohaterów w codziennym życiu – wszystko to znajdziecie w tej książce. Autor także przedstawił, jak może wyglądać ruch oporu w niedalekiej przyszłości i jakich pojazdów będą używali przyszli partyzanci. Jednym z takich pojazdów jest dron drążący zabierający na swój pokład dwie osoby, o całkowitym zasięgu 3000 km i umiejętności drążenia do głębokości 1 km pod powierzchnię ziemi. Przedstawił także wizję przyszłych bomb drążących nazwanych w powieści bombo drążnice, które potrafią przemieszczać się w warstwach ziemi i wybuchać w ustalonym miejscu i głębokości pod powierzchnią Ziemi. Do całej tej historii włączane, są także humanoidy, mające przeróżne zadania do wykonania, jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie, przeczytaj koniecznie omawianą książkę. Opisane wyżej technologie, są tylko małą częścią, którą można znaleźć w znakomitej powieści „Za Czarnym Aniołem”, składającej się z 362 stron porządnej dawki Fantastyki naukowej, cyberpunku i humanoidworld.

Jak w każdej powieści antyutopijnej, musi istnieć ten dobry bohater i Zło, z którym próbuje wygrać. W tym wypadku raczej sami oceńcie, jakim herosem jest Alex Rozenberger, który czuje się odpowiedzialny za los Ziemi. “Przedstawiciel” Zła niejako jest, Alan Farni to jeden z Szachtańców – niezwykle inteligentnych jednostek, swoistych nadludzi, których cechy powstały w wyniku przeprowadzanych eksperymentów. Alex tocząc nie równą walkę widząc, że przegrywa, postanawia ratować przyszłość mieszkańców Ziemi tylko w jedyny znany mu sposób, jaki mu pozostał, wysyła w przeszłość tajemniczą przesyłkę do prezydenta Herkoksa. Niestety albo i dobrze, że tak się stało odbiorcą jest gang Czarnych Aniołów. Co zawiera przesyłka i jak może ona zmienić losy świata? Dowiecie się tego z książki Adama Bergera „Za Czarnym Aniołem”. Z całą pewnością trzeba stwierdzić, że autor wie, o czym pisze, a niektóre jego wizje są bardzo prorocze i mogą zawitać do naszego życia w niedalekiej przyszłości, choćby ta z Internetem między gwiezdnym. Mam nadzieję, że opisany przez autora atak na międzynarodowy system płatności się nie ziści, jest bardzo dobrze opisany, jak grupka hakerów pod nazwą „HELP” rozmontowała go i sparaliżowała na kilka miesięcy, a co działo się w między czasie zapraszam do lektury.

Adam Berger, na swoim koncie ma już kilka pozycji książkowych, miedzy innymi dotyczące krypto walut „Manager Wydobycia Krypto Walut” i programowania. Wątki, które porusza w powieści „Za Czarnym Aniołem” podparte są jego faktyczną wiedzą, umiejętnościami i różnymi testami, które przeprowadzał w domu, a nową teorię Wielkiego Wybuchu przedstawianą w książce, jak sam mówi, może zobrazować i przedstawić na dwóch kartkach papieru i kilku okrągłych kulek. Kartki mają symbolizować czaso – przestrzeń, a kulki materię uwalnianą z niej podczas rozdarcia i uwolnienia bąbla czaso – przestrzennego. Ponadto dla sprawdzenia zależności liczb pierwszych, stworzył specjalny program komputerowy, dzięki któremu mógł odczytać i przedstawić swoje wnioski na specjalnym diagramie w książce, dlaczego tak, a nie inaczej powinna wyglądać sytuacja korelacji liczb pierwszych. Czy Berger zawojuje świat polskiej fantastyki? Wydaje się, że ma na to szanse. Książka “Za Czarnym Aniołem”, może być pierwszym krokiem w tę stronę. Przykład autora pokazuje, że w dzisiejszych czasach warto nie tylko promować swoją twórczość w wydawnictwach, forach i na blogach, ale także samemu w domu przeprowadzać różnego rodzaju symulacje, poparte otwartością umysłu i wymyślaniu różnych koncepcji dla przyszłych swoich opowiadań albo powieści.

Książkę można zakupić na portalu ebokpoint https://ebookpoint.pl/ksiazki/za-czarnym-aniolem-adam-berger,s_008g.htm

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem, serwisem http://pipol.pl/

Post jest chroniony prawem autorskim c powielanie itp. zabronione.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here