5 sposobów na wykorzystanie internetu w nauce angielskiego

Internet to świetne narzędzie do nauki języków obcych. Oto 5 konkretnych pomysłów na to, jak go do tego wykorzystać!

1.     Słuchaj native speakerów

Od kogo najlepiej uczyć się poprawnej wymowy, jeśli nie od rodzimych użytkowników języka? Dzięki Internetowi nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby osłuchać się z autentycznym brytyjskim lub amerykańskim akcentem. Efekt immersji językowej możesz uzyskać bez wychodzenia z domu: słuchając podcastów, subskrybując kanały na YouTube czy nawet oglądając obcojęzyczną telewizję online.

2.     Korzystaj za aplikacji do nauki słówek

Opanowanie języka angielskiego wiąże się z nauką mnóstwa nowych informacji. Aby ją sobie ułatwić i uprzyjemnić, sięgnij po aplikacje językowe, w których wkuwanie słówek zostało zamienione we wciągającą grę. Tego typu programy ułatwiają ponadto powtarzanie już poznanych wiadomości w odpowiednich odstępach, tak aby efekty nauki były trwałe.

3.     Rozwijaj swoje zainteresowania

Nauka przyjdzie Ci o wiele łatwiej, jeśli będzie dla Ciebie interesująca. Dlatego staraj się robić to, co lubisz… po angielsku! Twoją pasją jest gotowanie? Poszukaj w sieci oryginalnych przepisów na tradycyjne amerykańskie dania i wypróbuj je. Uwielbiasz czytać komiksy? Wybieraj te w wersji obcojęzycznej. Interesujesz się fotografią? Następnym razem obejrzyj tutorial na jej temat po angielsku. Będziesz zdziwiony, jak szybko przyswoisz sobie wtedy nowe informacje.

4.     Poszukaj towarzystwa

Nauka w grupie albo chociaż w parze może być bardzo motywująca. Poszukaj w Internecie innych osób uczących się angielskiego. Dołącz go grup tematycznych na Facebooku, obserwuj strony i subskrybuj kanały YouTube dotyczące nauki języka obcego. W komentarzach będziesz mógł podzielić się swoimi wątpliwościami, uzyskać cenne wskazówki czy pomocne materiały.

5.     Zapisz się na kurs online

Internet to bogate źródło materiałów do samodzielnej nauki angielskiego, ale nie tylko. Online prowadzone są również całe kursy językowe, zarówno grupowe, jak i indywidualne. Oferuje je np. szkoła Lincoln – szczegóły znajdziesz tutaj: https://lincoln.edu.pl/online/. Taka forma nauki pozwala zaoszczędzić czas na dojazdach, a przy tym zapewnia pomoc doświadczonego lektora – tak samo, jak zajęcia stacjonarne.

Internet umożliwia skuteczną naukę na wiele sposobów, bez wychodzenia z domu. Zacznij już dziś!

Artykuł partnerski.