Pierwsze ze wznowień już 5 kwietnia.
Po pierwszej fazie reedycji obejmujących wydanie pięciu pierwszych płyt Metalliki na limitowanych kolorowych winylach, zespół zapowiada kolejną odsłonę wznowień. Pierwsze wydawnictwo ukaże się już 5 kwietnia.
Druga faza obejmuje Garage Inc., St. Anger, Death Magnetic i Hardwired… To Self-Destruct. Od kwietnia do lipca co miesiąc na rynku będzie się pojawiało kolejne wydawnictwo.
Garage Inc. – kompilacyjny album z coverami ukaże się 5 kwietnia 2024 r. i zostanie wydany na trzech 140g płytach w limitowanym kolorze Fade To Blue.
St. Anger – album zawierający tytułowy singiel, który przyniósł grupie siódmą statuetkę Grammy trafi na rynek 3 maja 2024 r. i będzie wydany na dwóch płytach w limitowanym kolorze Some Kind of Orange.
Death Magnetic – album roku 2008 wg redakcji Kerrang i Metal Hammera, który przyniósł grupie także Grammy, ukaże się 7 czerwca na dwóch 140g płytach w limitowanym kolorze Magnetic Silver.
Hardwired… To Self-Destruct – najlepsza metalowa płyta 2016 r. wg Rolling Stone’a zostanie wydana 5 lipca na dwóch 140g płytach w limitowanym kolorze Flame Orange.
Do każdego wydawnictwa zostanie dołączona karta, umożliwiająca pobranie materiału w wersji elektronicznej.
Dyskografię Metalliki zamyka ubiegłoroczny album 72 Seasons, który zdominował światowe listy sprzedaży, będąc numerem 1 w 19 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.
W maju Metallica wraca do Europy na kolejne koncerty trasy M72. 5 i 7 lipca zespół wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. Pełna rozpiska koncertów znajduje się na oficjalnej stronie grupy metallica.com.

![Trivium roznieśli Progresję! [relacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault-202-218x150.jpg)
![Trzy oblicza elektroniki na Malta Festival: The Blaze, HAAi i Worakls [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/The-Blaze-Haai-Worakls-fot.-Natalia-Nazar-18-218x150.jpg)
![Trzy muzyczne światy, jeden wieczór. MARO, Devendra Banhart i Benjamin Clementine na Malta Festivalu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/MARO-Devendra-Banhart-i-Benjamin-Clementine-Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-29-218x150.jpg)