Londyńska grupa Cold in Berlin zagra w Polsce!
Cold in Berlin powstali w 2010 roku w Londynie. Ich debiutancki album Give Me Walls został okrzyknięty mianem Albumu Roku według magazynu Artrocker. Pisma Loud and Quiet oraz Q porównały wokalistkę zespołu, Mayę Whittleton do Patti Smith i Sioxsie Sioux.
Z czasem brzmienie Cold in Berlin stało się jeszcze cięższe i mroczniejsze. Dzięki temu zespół zadebiutował w wytwórni Candlelight, związanej z koncernem Universal. Tam właśnie ukazały się kolejne albumy: And Yet (2012 r.) oraz The Comfort of Loss and Dust (2015 r.). Dzięki nim zespół zyskał rozgłos na poziomie europejskim, otrzymując pozytywne recenzje w uznanych serwisach i prasie.

Koncertując po kontynencie i UK, zyskał także rozgłos zespołu znakomicie wypadającego na żywo. Ciekawostką jest to, że zespół wystąpił w Bibliotece Narodowej Wielkiej Brytanii w ramach wystawy Terror and Wonder.
W 2019 roku Cold in Berlin wydali swoją czwartą i najcięższą w dorobku płytę Rituals of Surrender w wytwórni New Heavy Sounds. Metal Hammer ocenił ten album, dając mu 7/10, a serwis Metal Temple napisał o nim „oszałamiający album zespołu, który wymyka się kategoryzacji”.
Cold In Berlin obecnie tworzą:
Maya Whittleton – wokal
Adam Richardson – gitara
Lawrence Wakefield – gitara basowa
Alex Howson – perkusja
Cold In Berlin w Polsce
Zespół przyjedzie do Polski na trzy koncerty. 26 października wystąpi w Krakowie w Garage Pub, 27 października w Łodzi w klubie Przechowalnia, a 28 października w Warszawie w klubie Metal Cave. W Krakowie wystąpią z krakowskim Last Universal Common Ancestor, a w Warszawie razem z warszawskim zespołem Chaszcze.


![Trzy oblicza elektroniki na Malta Festival: The Blaze, HAAi i Worakls [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/The-Blaze-Haai-Worakls-fot.-Natalia-Nazar-18-218x150.jpg)
![Trzy muzyczne światy, jeden wieczór. MARO, Devendra Banhart i Benjamin Clementine na Malta Festivalu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/MARO-Devendra-Banhart-i-Benjamin-Clementine-Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-29-218x150.jpg)
