„Wygraj książki od Zaczytanych” – [konkurs]

35
236
Zaczytani
fot. materiały prasowe

Pierwszy konkurs książkowy w 2023 roku! Miło nam poinformować, że we współpracy z wydawnictwem Zaczytani możemy po raz kolejny sprawić naszym czytelnikom godziny przyjemności z czytania nowości literackich.

Co należy zrobić?

Aby wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie: Kto jest Twoim ulubionym pisarzem i dlaczego?

Odpowiedź wpisz w sekcję komentarzy pod tekstem na stronie oraz dopisz, o którą książkę walczysz. Wybrańcy najciekawszych odpowiedzi zostaną powiadomieni o wygranej w komentarzu pod odpowiedzią.

Regulamin konkursu

  1. Konkurs jest organizowany pod nazwą: „Wygraj książki od Zaczytanych”.
  2. Organizatorem konkursu jest portal Kulturalne Media.
  3. Konkurs trwa od 10.01.2023 do 14.01.2023 (do godziny 23:59).
  4. W konkursie może wziąć udział każdy internauta, który w czasie jego trwania pod artykułem napisze komentarz z odpowiedzią na zadane pytanie z dopiskiem, o którą książkę walczy.
  5. Do wygrania w konkursie „Wygraj książkę od Zaczytanych” jest po jednym egzemplarzu książek w wersji papierowej: Dawid Adrian Ś. – Przesilenie Tom II, Mariola Sternahl – Ocean Uczuć, Sylwia Chlebowska – Zaślepiona Blaskiem Paryża, Antonina Kośmicka – Księga Drogi, Adam Ostaszewski – Wirus, Aneta Tyrka – Nie od razu, Maria Tuszyńska – Pod wiatrakami, Renee Linn – Zdeptane Kwiaty Tom I, Renee Linn – Zdeptane Kwiaty Tom II.
  6. Zdobywcami nagrody będą Uczestnicy, których odpowiedzi na pytania konkursowe redakcja uzna za najciekawsze.
  7. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni wygranej w komentarzu pod odpowiedzią konkursową 15 stycznia 2023.
  8. Zwycięzcy będą proszeni o przesłanie maila do organizatora na adres: redakcja@kulturalnemedia.pl z danymi do wysłania przesyłki (numer paczkomatu, na który będą miały być wysłane książki, numer telefonu i adres mailowy).
  9. Udział w konkursie oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu nadesłania wygranej.
O księgarni zaczytani.pl

Zaczytani.pl — księgarnia wydawnictwa Novae Res to bezpieczna i wygodna platforma sprzedażowa, w której dostępna jest literatura popularnonaukowa, fachowa, beletrystyka oraz literatura piękna, zarówno znanych, jak i debiutujących twórców.

Z myślą o różnych preferencjach Czytelników wydawnictwo Novae Res oferuje książki w dwóch wersjach: elektronicznej (ebook) oraz drukowanej (książka tradycyjna).

Ze względu na różnorodność gatunkową książek, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Po za tym zapraszamy do przeczytania recenzji książki Archetyp wydanej przez Novae Res.

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agata
Agata
1 rok temu

Twórczość Deana Koontza wywarła na mnie największe wrażenie bo to pisarz, który wciąga w wymyślone przez siebie historie kryminalne, dreszczowce i horrory.
Fabuły tworzone przez autora mają w sobie dozę elementów wyjątkowych, które nie są odwzorowane, powielone, kopiowane, zapożyczone, tylko powstałe na filarach skomplikowanej wyobraźni autora. Dean nie ma żadnych barier, ograniczeń, jego horyzonty pomysłów są nieskończone. Buduje zupełnie odmienne światy, a pisze w taki sposób, że wciąga do środka zdarzeń, absorbuje do tego stopnia, że nie można się od jego książek po prostu oderwać. Skutecznie gra na emocjach i zmysłach czytelnika. 
Gram o książkę Aneta Tyrka – Nie od razu

Patrycja
Patrycja
1 rok temu

Moim ulubionym pisarzem ostatnimi czasy jest Remigiusz Mróz! Bardzo lubię twórczość tego autora, jest moim odkryciem. Rzadko czytałam książki polskich autorów i trudno było mi się przekonać do polskiej literatury popularnej, jednak z każdą przeczytaną książką Remigiusza Mroza jestem coraz bardziej zachwycona jego twórczością. Pomimo tego, iż autor jest pisarzem w moim odczuciu ogromnie “płodnym”, mam wrażenie, że jego twórczość nie traci na jakości, a opisane historie są niezwykle ciekawe i zaskakujące. Język używany w powieściach jest przystępny i zrozumiały, akcja dzieje się szybko. Przy powieściach tego autora nie sposób się nudzić, trudno jest się od nich oderwać. Moim zdaniem jest to bardzo wartościowy pisarz, który wspiera rozwój polskiej literatury.
Walczę o książkę Adam Ostaszewski – Wirus
Pozdrawiam! 🙂

Maciek
Maciek
1 rok temu

Moim ulubionym pisarzem zawsze był i prawdopodobnie będzie Harlan Coben. Autor piszę niesamowite kryminały, które okraszone są zawsze tajemnicami i dreszczykiem emocji a postacie, które są wykreowane w jego umyślę, są idealnie odzwierciedlone na papierze. Na długo po ukończeniu danej powieści, pamięta sie dwie rzeczy, pierwsza, że była dobra, a druga to właśnie jej postaci. Może minąć rok, dwa, trzy, i jeśli ktoś zapyta o dany tytuł autora, pamiętam, że był bardzo dobry, z resztą wszystkie jego dzieła są bardzo dobre. W ich treści, jest coś przyciągającego, intrygującego i tajemniczego, ale i stresującego na swój sposób. Ja zawsze to porównuje, do starego mostu, takiego linowego, ze spróchniałymi deskami i parciejącą liną. Most łączy dwa sąsiednie lądy i jest zawieszony na wysokości, na przełęczy. Muszę przejść na drugą stronę, a każdy mój krok może być ostatnim Nie wiem co mnie czeka, czy zarwie się deska, pęknie lina, zawieje wiatr, ktoś za mną pójdzie, a może ktoś przede mną? Może, się poślizgnę i spadnę, a może po prostu się obudzę i stwierdzę, że to tylko sen. Takie są kryminały Cobena. Nie wiem co mnie czeka, choć mogę pewne sprawy przewidzieć, wiem że będą prawdziwe emocje, arytmia serca, wyrywanie włosów i obgryzanie paznokci, by finalnie w końcu przejść na drugą stronę mostu.

Walczę jak lew o książkę Sylwii Chlebowskiej – Zaślepiona Blaskiem Paryża

Maja
Maja
1 rok temu

Moją ulubioną autorką jest Jojo Moyes, jest tak dlatego, że wiele książek już przeczytałam, ale książki Jojo są nie z tej ziemi. Jej utwory w większości nawiązują do romansów ale są przeplatane fantastycznymi akcjami. Zaczynajac książkę nigdy nie wiem jak ona się zakończy. Książki są obszerne, ale tak ciekawe, że potrafię je pokonać w dzień albo dwa. Walczę o książkę Sylwia Chlebowska – Zaślepiona Blaskiem Paryża.

Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Może to niezbyt wyszukane, ale moim ulubionym pisarzem jest Stephen King. Szczególnie pokochałam jego wcześniejszą twórczość. Miłość do Kinga zaszczepił we mnie tata, który dużo opowiadał mi o jego horrorach, aż końcu sama po nie sięgnęłam. U Kinga nie ma przewidywalnych zakończeń, nudnych postaci i prostoty, może po części dlatego, że gdy zaczyna pisać książki sam nie wie jaki będzie ich koniec. Jego książki można zatem uznać za swoistą podróż w głąb złożonej wyobraźni autora. Historii nie da się czytać powierzchownie i bez zastanowienia; każdy bohater jest ważny i coś wnosi do powieści, dlatego podczas lektury trzeba być czujnym i uważnym.
Gram o książkę – Zaślepiona Blaskiem Paryża

Ela
Ela
1 rok temu

Jerzy Pilch: absolutnie niepowtarzalny i niezwykły język, żałuję, że nic już więcej nie napisz:(
Gram o książkę: Mariola Sternahl – Ocean Uczuć

Grażyna
Grażyna
1 rok temu

Moją literacką miłością od lat…. (nie piszę ilu, bo stara jestem…) jest Stefan Żeromski. Kiedy w “podstawówce” analizowaliśmy na lekcji Siłaczkę, byłam na niego wściekłą, że na piedestał wystawił naiwną Stasię Bozowską, a zdrowo myślącego i rozsądnego Obareckiego potępił. Byłą to jednak lektura, która pozostała mi mocno nie tylko w pamięci, ale również w sferze uczuć. Utwór kontrowersyjny. Potem przyszli Ludzie bezdomni i nastał czas Przedwiośnia. W tych tekstach wprost zakochałam się. Na kolana powaliły mnie Popioły…. I tak do dziś uważam Żeromskiego za najlepszego polskiego pisarza. I to jemu Nobel się należał, a nie jakiemuś Reymontowi za jakiś tam Chłopów! Gram o Adama Ostaszewskiego i jego Wirusa.

Ciastko
Ciastko
1 rok temu

Nie są to jakieś literackie wyżyny, ale kiedy chcę się zrelaksować przy książce, to najchętniej sięgam po coś Stephena Kinga. Ma co prawda sporo słabszych książek, ale seria o Mrocznej Wieży, “To”, “Christine”, “Cujo” czy choćby jeszcze ciepła “Baśniowa Opowieść” są dla mnie rewelacyjne. Czasem można się trochę pobać, trochę pofantazjować, czasem zaskoczyć a często po prostu błogo odprężyć przy leniwie snujących się opisach życiorysów bohaterów. Podobały mi się książki Kinga jako nastolatce, podobają mi się tak samo wieeele lat później 😉 Przygarnęłabym do swojej biblioteczki książkę “Wirus” 🙂

Dominika
Dominika
1 rok temu

Uwielbiam kryminały, a pośród licznego grona autorów tego gatunku najbardziej cenię Jo Nesbo. Jego seria książek  z Harrym Holem,policjantem  z Oslo przysporzyła autorowi milionów fanów na całym świecie,sławę i pozycję niekwestionowanego lidera pośród zarówno skandynawskich jak i światowych twórców kryminałów. Jako pisarz niezwykle ewoluował, do perfekcji  dopracowując styl i pisarski warsztat, dzięki czemu każda z jego powieści zyskuje unikatowy charakter. Jo Nesbo idealnie kreuje bohaterów swoich książek,nadając im cechy, zalety i wady,będące odzwierciedleniem środowiska w jakim żyją.Poprzez ich zachowanie piętnuje ludzkie wady,błędy systemu norweskiego czy społeczne nierówności,które niejednokrotnie motywują ludzi do zbrodni. A zbrodnia w książkach Jo Nesbo to prawdziwy majstersztyk! Autor nie stroni od makabrycznych opisów zbrodni,okaleczonych ciał czy wyszukanych  tortur, które dodają powieściom  grozy, nie powodując przy tym niestrawności. Do tego wykreował bohatera, którego nie sposób nie polubić,inteligentnego, niepokornego i niezwykle charyzmatycznego policjanta, którego liczba przyjaciół jest odwrotnie proporcjonalna do liczby wrogów. I tylko on jest w stanie rozwikłać najbardziej tajemnicze i wyszukane zbrodnie,do których kreowania Jo Nesbo ma naprawdę talent! Z niecierpliwością czekam na jego nowe książki  bo wiem,że jak zwykle mogę liczyć na czytelniczą rozrywkę na najwyższym poziomie. Gram o książkę Renee Linn – Zdeptane Kwiaty Tom I.

Anna
Anna
1 rok temu

Jest wielu twórców powieści historyczno-obyczajowych po których powieści chętnie sięgam,lecz na ich tle szczególnie wybija się jedno nazwisko-Ildefonso Falcones,autor bestsellerowego cyklu “Katedra w Barcelonie” oraz innych powieści dotyczących regionu Katalonii. Po jego książki sięgnęłam dość późno lecz ich lektura całkowicie mnie oczarowała. Książki Ildefonso Falconesa idealnie odzwierciedlają daną epokę historyczną. Widać,że pisarz poświęca naprawdę wiele czasu na badanie źródeł historycznych, dzięki czemu każda powieść jest dopracowana w każdym calu. Śledząc historię regionu czytelnik śledzi również losy głównych bohaterów, których bądźmy szczerzy los nigdy nie oszczędza. Wątki obyczajowe są bardzo ciekawe, zawiłe często smutne lub tragiczne i nierozerwalnie łączą się z historią regionu,którego tak jak niemal wszędzie w Europie nie omijały wojny,choroby,głód i niesprawiedliwość społeczna. Pomimo bólu i cierpienia jakie łączą wszystkich bohaterów książek autora zawsze odnajdujemy w nich olbrzymie pokłady nadziei, bohaterstwa,odwagi i miłości, która przezwycięża nawet największe zło.Książki Ildefonso Falconesa bez wątpienia na długo zapadają w pamięć i są pozycją idealną dla każdej osoby zainteresowanej historią Europy i nie tylko. Gram o książkę Renee Linn – Zdeptane Kwiaty Tom II.

Kasiula
Kasiula
1 rok temu

Moim ulubionym pisarzem jest Michał Jan Chmielewski, którego styl pisania jest podobny do Stephena Edwina Kinga i jestem pewna, że fani Kinga, którzy zdecydują się je przeczytać, nie będą zawiedzeni, bo moim zdaniem Pan Michał ma talent i trafne pomysły, a jego książki odarte z ozdobników i zbędnych wątków zrobiły na mnie ogromne wrażenie i często wywoływały dreszcze na skórze. Sekrety, trudne przeżycia, zmagania bohaterów owianych tajemnicą i dokładnie opisana psychologia natury ludzkiej przekonały mnie, że czasem trzeba problemom stawić czoło, dorosnąć, zmienić podejście do ludzi i bardziej ich zrozumieć, kiedy borykają się z problemami czy tragedią i zwyczajnie potrzebują pomocy. Jego książki pozwoliły mi odnaleźć sposób, bardziej otworzyć się na innych ludzi i dzięki temu moje życie stało się prostsze. 
Walczę o Aneta Tyrka – Nie od razu.

Last edited 1 rok temu by Kasiula
Julia
Julia
1 rok temu

Moją ulubioną pisarką jest Trudi Canavan. Każda jej pozycja pozwoliła mi przenieść się do innego świata. Trudi tworzy nową rzeczywistość złożoną z magicznych krain, niespotykanych roślin i zwierząt. Czytelnik od pierwszych stron jest wręcz wciągany do innego wymiaru, gdzie w towarzystwie głównych bohaterów bierze udział w niezliczonych przygodach, pościgach i intrygach. Dodatkowo każda postać jest napisana z dużą dokładnością, posiada swoje wady i zalety, kieruje się swoimi przekonaniami i ulega zmianom, dlatego odnosi się wrażenie, jakby osoby stworzone przez autorkę żyły naprawdę, przez co łatwo się do nich przywiązać. Wszystko razem spina niebanalna historia i fabuła, która rozwijając się w odpowiednim tempie, stawia na drodze protagonistów przeszkody, z którymi muszą sobie poradzić czasami razem, a czasami w pojedynkę, często tracąc przy tym coś cennego. Jest to chyba to, co najbardziej lubię w książkach Trudi Canavan, czyli ciągle stawiane pytanie, ile można poświęcić w imię większego dobra. Dzięki temu, każda jej książka jest ponadczasowa i warta przeczytania więcej niż jeden raz, gdyż wtedy możemy dostrzec w niej zupełnie coś innego niż za pierwszym razem.

Zgromadzenie Joanna Jarczyk

Patrycja
Patrycja
1 rok temu

Teraz kiedy znam już wielu autorów, większa część z nich jet moimi ulubionymi, bo każdy z nich ma coś indywidualnego w swojej twórczości. Właśnie to coś sprawia że lubię wracać do tych a nie innych nazwisk. Jest jednak jeden pisarz który zawsze będzie zajmował u mnie szczególne miejsce. To z pod jego pióra wyszły “Demony Normandii”, które zapoczątkowały moją miłość do literatury. Graham Masterton to wybitny pisarz który nigdy mnie nie zawiódł. Za każdym razem kiedy sięgam po jego tytuł jestem pewna że znajdę się w samym środku przerażającej akcji. Język i w jaki autor przekazuje wydarzenia działa na moją wyobraźnie w magiczny sposób i przenosi mnie do innego świata. Za to właśnie cenię go najbardziej.

Gram o książkę Sylwia Chlebowska – Zaślepiona Blaskiem Paryża

Marcin
Marcin
1 rok temu

Andrzej Sapkowski – niesamowita wyobraźnia i lekkość pióra oraz talent do snucia opowieści pełnych ciepła, humoru, ale też napięcia i akcji. Największe brawa należą się jednak za bogate odniesienia do wierzeń ludowych dawnych Słowian. Ta swoista mitologia stając się kanwą jego twórczości, przybliża nam nieznane i wyparte gusła, klechdy i baśnie, które przecież składają się na zbiorową pamięć o naszych słowiańskich przodkach.
Wybieram książkę: “Nie od razu” – Aneta Tyrka

Joanna
Joanna
1 rok temu

Katarzyna Kwiatkowska jest autorką kryminałów retro, których akcja toczy się najczęściej na terenie wielkopolski. Specyficzny klimat tych powieści łączy łamigłówki, sekrety starych dworów i tajemnice rodzinne, a wszystko osadzone w naszych swojskich realiach. Rozbudowane tło historyczne i bardzo ciekawa zagadka to zawsze gwarancja wciągającej lektury!
Walczę o książkę Maria Tuszyńska – Pod wiatrakami

Anna
Anna
1 rok temu

Moim ulubionym pisarzem jest MICHAIŁ BUŁHAKOW. “Mistrza i Małgorzatę” kocham tak jak większość polskich czytelników. Kariera “Mistrza i Małgorzaty” szybko wykroczyła poza literaturę, a powiedzenia “rękopisy nie płoną” czy “jesiotr drugiej świeżości” weszły do języka potocznego. W końcu jest to arcydzieło prozy światowej. Rozgrywające się na wielu płaszczyznach misterium dobra i zła, historia miłości silniejszej niż strach, satyra na porewolucyjną Rosję i powieść w powieści…
The Rolling Stones z inspiracji powieścią stworzyli jeden z najważniejszych utworów muzyki rockowej “Sympathy for a Devil”.
Gram o książkę Adama Ostaszewskiego – “Wirus”.

jolanta
jolanta
1 rok temu

Czytam od zawsze i to dużo książek. Chętnie czytam klasykę, lubię beletrystykę historyczną, ale również kryminały i komedie kryminalne. Cenię bardzo twórczość Ryszarda Ćwirleja i jeśli mogłabym, to chętnie przeczytałabym”Granicę możliwości” , najnowszą książkę autora. Jednak najbardziej lubię czytać powieści z wielką historią w tle. Przeczytałam wszystkie książki Haliny Popławskiej, a teraz przekonała mnie do swojej twórczości Pani Renata Czarnecka. Przeczytałam jej wszystkie książki. Wspaniały był cykl o Jagiellonach a teraz stworzyła dylogię o Andegawenach. Świetna jest powieść “Dwa królestwa, jedna krew”, gdzie ze sobą walkę rozgrywają królowe Elżbieta Łokietkówna i Joanna Andegaweńska. Z niecierpliwością czekam na drugi tom, który ma ukazać się w Wydawnictwie Książnica ” Korona w złocie i krwi”.

Mariola
Mariola
1 rok temu

Ostatnimi czasy zachwyciłam się twórczością Pani Zofii Mąkosy. Przez przypadek wpadła mi w ręce jej książka “Cierpkie grona” z serii “Wendyjska Winnica”. Z tak wielką przyjemnością ją przeczytałam, że zapragnęła więcej i teraz jestem już po lekturze wszystkich jej książek jakie wydała. Jej twórczość działa na mnie odprężająco, a każde zdanie dociera do mnie z wielką łatwością, dzięki czemu jej książki są kwintesencją dobrze spędzonego wolnego czasu. Czekam z niecierpliwością, aż Pani Zofia wyda kolejną książkę po którą w podskokach pobiegnę do najbliższej księgarni 🙂

Renee Linn – Zdeptane Kwiaty Tom II

Dosia
Dosia
1 rok temu

Dla mnie numerem jeden jest Magdalena Witkiewicz. Po ciężkim dniu lubię uciec myślami do innego świata i poczytać o innych sytuacjach życiowych opisanych “lekkim piórem”.
Maria Tuszyńska – Pod wiatrakami,

Martyna
Martyna
1 rok temu

Jest w mojej biblioteczce kilku pisarzy, do których wracam z wielką przyjemnością – na ich czele stoi Bronnie Ware wraz ze swoją książką „Czego żałują umierający”. To mieszanka wspomnień z życia autorki przewijanych na kanwie życiowych lekcji – jako osoba opiekująca się nieuleczalnie chorymi, pisarka wysnuła wiele ważnych wniosków na temat tego, jak powinniśmy żyć, by w dniu śmierci czuć, że tu, na ziemi, zrobiliśmy wszystko, jak należy. Ta książka uczy i wzrusza, czasem bawi, lecz przede wszystkim pozostawia nas z ważnymi wnioskami i radami, ryjąc w pamięci obraz dobrego życia, a Bronnie jest jak mama, siostra, najlepsza przyjaciółka – pożartuje, doradzi i da kopniaka do działania. Gram o książkę Adama Ostaszewskiego – Wirus.

Anna
Anna
1 rok temu

Dla mnie ulubionym pisarzem jest nieżyjący już wybitny rosyjski pisarz, myśliciel, intelektualista Lew Tołstoj. Jego twórczość jest ponadczasowa. W wielu swoich dziełach potrafił przekazać czytelnikowi mnóstwo psychologii, filozofii oraz analizy. Skłaniał odbiorcę do głębokich, wewnętrznych przemyśleń. I mimo że tworzył na przełomie XIX w. ja uwielbiam w wolnych chwilach sięgać po książki tego autora. gram o książkę: Marioli Sternahl – Ocean Uczuć.

Paweł
Paweł
1 rok temu

Mój ulubiony autor musi być wszechstronny i za takiego uniwersalnego pisarza uznaję Carlosa Ruiz Zafona. W jego dorobku znajdują się zarówno powieści grozy, młodzieżowe przygodówki oraz wieloaspektowe powieści należące do serii „Cmentarza Zapomnianych Książek”, w których odnajdziemy zarówno napięcie i strach jak też miłość i współczucie oraz wiele innych, często sprzecznych emocji. Lubię czasem po prostu sięgnąć po fragment jednej ze swoich ulubionych książek, dlatego też autor nie może być zbyt monotematyczny. W tym jednak przypadku nie ma najmniejszego problemu, by wybrać fragment Zafona na każdą pogodę oraz każdy nastrój i za to go uwielbiam. 🙂

Najbardziej intersuje mnie Renee Linn – Zdeptane Kwiaty Tom I.

MonikaS
MonikaS
1 rok temu

Ja najchętniej sięgam po kryminały i thrillery Tess Gerritsen. A za co lubię jej książki❓
👉 Za to, że nadają “Kształt nocy”🌙
👉 I że podskakuję przy nich niczym na dźwięk “Telefonu o północy”…☎️
👉 Za to, że gdy zaczynam czytać – “Bez Odwrotu” jest to wyprawa ⛔️
👉 I za “Labirynt kłamstw”, w którym błądzę wraz z detektywami i przedstawicielami prawa 🕵️‍♀️👩‍✈️🕵️‍♀️
👉 Za to, że czuję się jak “Osaczona” i “Ścigana” ofiara przed oprawcami 🆘
👉 I za “Ogród kości”, który śni mi się czasem nocami…🙈🙈🙈
👉 Za zbrodnie “Z zimną krwią” i “Bez skrupułów” popełniane 🔪🪓
👉 I za scenariusze wydarzeń, które z “Autopsji” dobrze są nam znane 🧐.
👉 Za misterne intrygi z precyzją “Chirurga” utkane, 👌
👉 I za słowa, które niczym “Skalpel” odsłaniają emocje głęboko pod skórą skrywane 🔪😱
👉 Za to, że to istni “Złodzieje serc” ❤️ – miejcie to na uwadze ‼️
A za co najbardziej❓ To mój “Sekret, którego nie zdradzę”…🤫🤐🤣🙈🤣

Gram o Adam Ostaszewski – Wirus

Ewa
Ewa
1 rok temu

Bardzo lubię dobre kryminały. Czytam co mi wpadnie w ręce. Ostatnio ktoś polecił mi Remigiusza Mroza, serię z Joanną Chyłką .No i trafiony ,zatopiony .Bardzo mnie wciągnęło .Bezwzględna prawniczka która nie cofa się przed niczym, i sprosta każdemu wyzwaniu. Sprawy które rozwiązuje są bardzo rożne ,dlatego każda książka z tej serii jest ciekawa. Dlatego Remigiusz Mróz jest moim ulubionym autorem , a w jego dorobku jest jeszcze kilka innych kryminalnych serii i ciekawych powieści. Gram o ” Mariola Sternahl Ocean Uczuć”

AgaSz
AgaSz
1 rok temu

Ja najbardziej lubię Ałbenę Grabowską i jej opowieści “o życiu” czyli bohaterów z krwi i kości oraz zwyczajne historie ludzi, których mijamy na ulicy – bez hollywoodzkiego blichtru i przerysowania. To opowieści, z którymi łatwo nam się utożsamiać – dotykające problemów, z którymi borykamy się na co dzień. A nawet takich, o których nie chcemy, bądź wciąż boimy się mówić głośno…
Często przenoszą mnie one w dobrze znane mi regiony – malownicze łąki, nadbałtyckie plaże, mazurskie jeziora lub górskie szlaki, które niosą ze sobą całą lawinę osobistych wspomnień…
Literatura obyczajowa pani Ałbeny – może nie zawsze jest tak kolorowa jak fantastyka, ani nie mrozi krwi w żyłach jak elektryzujące thrillery – ale z pewnością chwyta za serducho oraz podkreśla “niezwykłość” zwyczajnych historii – i to jest właśnie w niej najpiękniejsze! 🙂
Znajdziemy tu praktycznie wszystko – cały wachlarz emocji, przeróżnych charakterów i zachowań, nieprzewidywalność, miłość, zdrady, ale przede wszystkim cud życia i dążenie każdego człowieka do wolności. A to właśnie WOLNOŚĆ – w obliczu ostatnich, okrutnych wydarzeń – jest wartością nadrzędną, w obronie której giną dziś kolejni nieWinni…

Jako, że uwielbiam wielopokoleniowe sagi z historią w tle – chętnie przeczytam Renee Linn – Zdeptane Kwiaty Tom I

Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Moim ulubionym pisarzem jest Andrzej Sapkowski. Uwielbiam fantastyczne, pełne magii światy, które pozwalają mi na chwilę zapomnieć o realnym świecie, a pan Sapkowski potrafi okrasić to ciętym humorem, ciekawymi postaciami i zdrową, nie za dużą, nie za małą dawką cynizmu. Podoba mi się też, że jego książki nie opowiadają o uwielbianym bohaterze, ale bardziej o wyrzutku społecznym, który mimo to jest bardzo porządną osobą, w pełni zasługującą na podziw i sympatię. 

Walczę o książkę “Księga Drogi” Antoniny Kośmickiej

Ewelina
Ewelina
1 rok temu

Moim ulubionym pisarzem jest Stephen King, ponieważ jego styl pisania jest bardzo sugestywny i potrafi przyciągnąć czytelnika do historii, które opowiada. Jego opowieści są pełne napięcia i nieprzewidywalności, a także skłaniają do refleksji nad ludzką psychologią. King potrafi również łączyć elementy horroru, fantastyki i literatury obyczajowej, tworząc unikalną mieszankę gatunków. Jego książki są również często adaptowane na filmy i seriale, co pokazuje jak wielkie zainteresowanie budzą jego dzieła.
Gram o książkę Adama Ostaszewskiego – „Wirus”.

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Kiedy tak jak ją czyta się mnóstwo książek, niekiedy nawet kilka jednocześnie, to trudno jest wybrać tylko jednego ulubionego pisarza. Na potrzeby tego konkursu jednak postawię na Joannę Chmielewską.

Książki tej autorki towarzyszą mi już od kilkunastu lat. Po raz pierwszy sięgnęłam po nie gdzieś tak w nastoletnich czasach i mimo tego, że gust czytelniczy przez te wszystkie lata odrobinę mi się zmienił, to jednak po całą tę serię sięgam na nowo co jakiś czas. Nic tak bowiem nie poprawia mi najbardziej parszywego humoru jak te dzieła.
Komizm Chmielewskiej potrafi rozbawić mnie do łez za każdym razem, choć przecież wszystkie te książki znam już niemal na pamięć. Tylko przy tych dziełach potrafię się tak szczerze ubawić, a ponieważ są to również ulubione pozycje mojej mamy oraz najbliższej przyjaciółki, to wynika z tego jeszcze dodatkowa wartość dodana. Otóż, kiedy spotykamy się w trójkę, zawsze mamy temat do rozmowy. Czasem wręcz urządzamy sobie takie wspólne wieczory i zaśmiewamy się do rozpuku czytając jakiś losowo wybrany fragment, bo oczywiście całą serię kryminałów Pani Joanny mamy na swoich półkach.

Gram o książkę “Pod wiatrakami” autorstwa Marii Tuszyńskiej.

beata
beata
1 rok temu

kocham, mam nadzieję że z pozaziemską wzajemnością Joannę Chmielewską!
za: humoru poczucie
świetną pisarką bycie
moc obyczajowych opowieści
kryminałki mrocznej treści
architektury świat
i milion zgubnych rad

Antonina Kośmicka – Księga Drogi,

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu

Dania. Duży dom, lekko zagracony. Wszędzie dookoła popielniczki i całe
mnóstwo notesów i kalendarzy. I ona, jedna z moich ulubionych bohaterek
– siedzi naprzeciwko i z uporem maniaka przegląda te sprzed
kilkudziesięciu lat by znaleźć upragnioną informację. Alicja. Cała ona.
Zaraz potem zadzwoni telefon z obwieszczeniem, że jej przyjaciółka
zrobiła jej niespodziankę i postanowiła ją odwiedzić. I przywiezie
gościa – mnie. Ach, gdybym tak mogła spędzić choć jeden dzień w
towarzystwie Joanny i Alicji. Joanny Chmielewskiej rzecz jasna. We
własnej i nie własnej osobie Gdyby jeszcze do towarzystwa dziwnym
zbiegiem okoliczności dołączył inspektor Muldgaard ze swoim specyficznym
słownictwem…
Tak. Od wielu, wielu lat jestem pod jej wrażeniem. Jej i jej książek.
Zawsze w centrum wydarzeń, zawsze uwikłana w morderstwo, zabójstwo,
porwanie czy inne kryminalne historie. Sięgam po sprawdzone pozycje,
otwieram w konkretnym miejscu i już w chwil kilka wraca mi dobry humor.
Mogłabym przytoczyć setki ulubionych fragmentów, powiedzonek,
spostrzeżeń, które jak dla mnie są istnym balsamem dla ducha tudzież
dzięki nim nabieram odpowiedniego dystansu, tak potrzebnego w życiu…
Zakochana jestem niemal w każdej jej książce, a
doceniłam je tym bardziej, gdy przeczytałam kilka tomów jej
autobiografii, gdzie dostrzegłam źródło wielu jej pomysłów na książki.
Jak dla mnie jest ona wzorem i inspiracją w takim zwykłym życiu.
Można się wiele od niej nauczyć –
czerpania radości z życia, umiejętności postrzegania własnych przygód i
przeżyć od tej dobrej, interesującej strony, nabierania dystansu do
problemów, życia czy osób nam w nim towarzyszących…

Wybieram NIE OD RAZU

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

“Kiedy zatrzymali się na kolację, dokładnie widzieli budynek na autostradzie: pałac o wielu wieżyczkach, zbudowany, jak się wydawało, wyłączne z odbijających światło luster. Błona otaczała go ze wszystkich stron, on jednak wznosił się ponad nią, jakby jej nie dostrzegał, mierząc wieżyczkami wprost w niebo. (…) Chmury żeglujące dostojnie po niebie odbijały się od blanków i ścian, było to niczym magiczna iluzja, choć pałac wydawał się także mocny, trwały.”
Powyższy fragment IV tomu Mrocznej Wieży Stephena Kinga doskonale ilustruje to, co uwielbiam u tego pisarza – kreowanie niesamowitego, fantastycznego świata oraz mistrzostwo w posługiwaniu się słowem. Ponadto wciągająca fabuła książek, świetne dialogi i głębokie wnikniecie w psychikę bohaterów sprawiają, że Stephen King jest zdecydowanie moim ulubionym pisarzem.
Walczę o książkę Marii Tuszyńskiej – Pod wiatrakami

ssss
ssss
1 rok temu

czy audioboki sa brane pod uwagę ?

ninatalia
1 rok temu
Reply to  ssss

Konkurs jest już zakończony, a zwycięzcy wytypowani i powiadomieni.