Chcielibyście nauczyć się obcego języka lub poprawić jego znajomość, ale nauka w typowy, szkolny sposób Was nie zachęca? Zobaczcie, jak możecie przyswoić nowy język!
Okazuje się, że nauka inaczej niż na przykład robienie mnóstwa zadań i „wkuwanie” na pamięć, jest możliwa i daje efekty. Co więcej, uczymy się w ciekawszy, przyjemniejszy sposób, przez co nie kojarzymy tego z obowiązkiem, a rozrywką.
Filmy i seriale
Bardzo często kiedy oglądamy film czy serial, od razu włączamy lektora. Nie chce nam się czytać napisów, a oglądanie w oryginalnym języku nie wchodzi w grę. A to właśnie jedna z metod na naukę! Mimo że nie rozumiemy większości słów, to dzięki temu oswajamy się z językiem. Uczymy się jak brzmi w potocznej mowie, a z czasem zapamiętujemy konkretne zwroty i wyrażenia. Nie musimy od razu oglądać filmu psychologicznego czy serialu medycznego, możemy zacząć nawet od bajek.
Gry
W niektórych przypadkach godziny spędzone przed komputerem przynoszą także inne efekty niż tylko postęp w grze. Wiele gier daje możliwość komunikowania się z ludźmi z całego świata. Naturalne jest, że na początku ciężko się porozumieć, ale dzięki określonym wyrażeniom i nazwom, znajdujemy wspólny język. To kolejna metoda na to, jak nieświadomie połączyć ulubioną czynność z nauką.
Aplikacje
To chyba najbardziej znany sposób, który często polecany jest nawet przez nauczycieli w szkołach. Przeważnie jednak bywa tak, że skoro ktoś nam coś każe, to już nie czerpiemy z tego takiej radości. Aplikacje, takie jak na przykład Duolingo, są dobre na zabicie nudy podczas jazdy autobusem, a przy tym nauka kilku słówek czy wyrażeń. Bycie jak najwyżej w rankingu graczy, na pewno zmotywuje Was do regularnego używania aplikacji.
Czytanie
Dla miłośników książek, ale nie tylko. Jeśli przeczytaliście jakąś książkę, która została przełożona na język polski i bardzo Wam się spodobała, to czas, aby sięgnąć po oryginał! Dobrym sposobem jest przeczytanie tej samej książki, tylko w innym języku. Znamy już treść, więc łatwiej będzie zrozumieć kontekst, a przy tym poznamy nowe słownictwo.
Zobaczcie, co o nauce języka mówi językoznawca Matthew Youlden.