Dezerter zaplanował dla nas koncerty w trzech miastach! Już we wrześniu zobaczymy ich w Katowicach. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.
Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał swój pierwszy singiel Ku przyszłości. W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: Fala i Jak punk to punk.
Trasa koncertowa
Najbliższy koncert Zespołu Dezerter odbędzie się 10 września w Katowicach. Zagoszczą oni na dziedzińcu Fabryki Porcelany. Wszystko rozpocznie się o godzinie 20:00. Następnie 11 września Dezerter zagra w Poznaniu w klubie Tama.
Dezerter po świetnym przyjęciu ich ostatniego albumu “Kłamstwo to nowa prawda” powraca na deski i już 10 września wystąpi na dziedzińcu Fabryki Porcelany, P230 oraz 11 września na dziedzińcu poznańskiego klubu Tama!
Ostatni koncert odbędzie się w Palladium w Warszawie 16 listopada, wszystko zacznie się o godzinie 20:30. Bilety na te wydarzenia znajdziecie na stornie Eventim.pl.
Zespół Dezerter
Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – Underground Out Of Poland oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – Kolaboracja. Rok 1989 to kolejny album – Kolaboracja II, a 1990 – Wszyscy przeciwko wszystkim (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii. Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. Blasfemię, Ile procent duszy?, Mam kły mam pazury, Ziemia jest płaska. W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: Nielegalny zabójca czasu, Prawo do bycia idiotą, który został doceniony wyjątkowo nie tylko przez słuchaczy, ale i przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010 oraz Większy zjada mniejszego.
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas