Pol’and’Rock Festival 2021: Masa nowych ogłoszeń

0
258
Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy | fot. Szymon Aksienionek

Pojawiły się nowe ogłoszenia dotyczące tegorocznej edycji festiwalu Pol’and’Rock. Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata wystąpią przeróżni artyści… i nie tylko.

TABU 

TABU to pochodzący ze Śląska zespół, któremu w sercu grają rytmy rodem z Jamajki. Założona w 2003 roku formacja ma na koncie pięć płyt studyjnych i jedną płytę koncertową, nagraną podczas ich występu na festiwalu Przystanek Woodstock w 2014 roku. Pierwsza płyta zespołu, czyli Jednosłowo ukazała się w 2006 roku, a najnowsza, zatytułowana Sambal, została wydana wiosną 2019 roku. Każdy koncert TABU to okazja do wspólnej zabawy przy żywiołowych rytmach, w których prym wiedzie rozbudowana sekcja dęta. Kapela z lekkością i świeżością interpretuje tradycyjne brzmienia, wysyłając w świat przesłanie pełne optymizmu i ciepła.

Łydka Grubasa 

Łydka Grubasa gra muzykę, którą sami określają mianem „rocka kulinarno-publicystycznego”, czyli połączenie alternatywy, heavy metalu z dodatkiem reggae, ze szczyptą folk metalu przyprawionego groove metalem. Na szczególną uwagę zasługują odważne, czasem wręcz budzące kontrowersje, teksty piosenek zespołu. Łydka Grubasa stawia na ostrą satyrę, nie stroniąc od gorących tematów takich jak krytyka instytucji państwowych, akceptacja osób transseksualnych, czy problemy związane z globalną migracją. 

Vavamuffin

Muzyka, którą tworzy kapela Vavamuffin to ciekawe połączenie brzmień, które usłyszeć można na ulicach słonecznego Kingston na Jamajce, z typową dla warszawskich blokowisk wrażliwością i ironicznym, przewrotnym spojrzeniem na świat. Granie spod znaku Ragamuffin w wykonaniu członków kapeli odnosi się nie tylko do uniwersalnych wartości takich jak wiara, wierność, przyjaźń i pokojowe nastawienie do świata, ale też do codzienności życia w wielkim polskim mieście. Muzykom nie brakuje poczucia humoru, a wpadające w ucho, żywiołowe piosenki kapeli pełne są celnych komentarzy dotyczących życia w Polsce.

Kroke – jednak na Dużej Scenie

Krakowskie trio, grające klezmerską muzykę i czerpiące inspirację z brzmień muzyki world music, wystąpi na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival na lotnisku Makowice-Płoty. Występ kapeli Kroke został poprzednio ogłoszony jako część line-upu koncertów na Nocnej Scenie ASP. 

Marta Lempart

Marta Lempart to działaczka społeczna, inicjatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, prawniczka, legislatorka. Aktywistka zagości na Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie rozmawiać będzie z Dorotą Wellman i Martą Klepką – które tworzą projekt Być Kobietą on Tour, który od kilku lat zrzesza kobiety na całym świecie. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 31 lipca, na godzinę 13:30. 

Jakobe Mansztajn

Jakobe Mansztajn to polski poeta i bloger. Autor książek Wiedeński high life, wydanej w 2009 roku i Studium przypadku, która ukazała się w 2014 roku. Współtwórca, a obecnie jedyny prowadzący Make Life Harder będzie gościem ASP. Spotkanie, które zaplanowane jest na czwartek 29 lipca na godzinę 13:30, poprowadzi dziennikarz Onetu, Piotr Halicki. 

Igorrr

Eksperymentalne połączenie czarnego metalu, muzyki barokowej, breakcore i trip-hopu w wyjątkowym wydaniu zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu ŚwiataIgorrr to jedna z najciekawszych kapel na rynku muzycznym. Pod enigmatyczną nazwą Igorrr kryje się formacja zapoczątkowana przez francuskiego muzyka multiinstrumentalistę, Gautiera Serre.

Trupa Trupa 

Kapela Trupa Trupa zdobyła rozgłos poza granicami Polski jako jeden z flagowych przedstawicieli muzyki alternatywnej i rocka zanurzonego w psychodelicznym, hipnotyzującym brzmieniu. Poetyckie teksty piosenek, wykonywane w języku angielskim, nawiązują do problemów egzystencjalnych. Towarzysząca im muzyka wiruje, otacza słuchacza, sprawia wrażenie przestrzenności, a jednocześnie nie przytłacza, jest melodyjna i subtelna.

Dirty Shirt

Kapela Dirty Shirt łączy ze sobą siłę ciężkiego metalu z energią i pasją słowiańskiej muzyki ludowej oraz bogactwem inspiracji płynących z world music. Muzykę Dirty Shirt określa się jako crossover folk metal, jednak w twórczości kapeli można odnaleźć znacznie więcej wyjątkowych inspiracji. Podstawą brzmienia zespołu jest surowy ciężki metal, który ożywiają tradycyjne dźwięki muzyki ludowej. Muzycy inspirują się też brzmieniem world music, łącząc elementy muzyki country, reggae, czy muzyki etnicznej z muzyką industrialną, a nawet łagodnym kołysaniem funku. Kawałki Dirty Shirt, niezależnie od tego, czy nagrane w języku angielskim, czy po rumuńsku, są pełne energii, chwytliwe, pełne mocy i przypadają do gustu bardzo szerokiej publiczności.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments